Zrealizuje swoje postanowienie noworoczne i zadbaj o skórę twarzy

Marek Szydełko
01.02.2021

W grudniu każdego roku tworzymy całą listę postanowień, które chcemy wprowadzić do swojego życia i zacząć realizować tuż po Sylwestrze. Niestety bardzo często kończy się jedynie na chwilowej motywacji i szybkim porzuceniu własnych założeń. Warto to tym razem zmienić i zrealizować przy najmniej część z punktów znajdujących się na wspomnianej liście. Jeżeli jednym z twoich postanowień było rozpoczęcie pielęgnacji swojej skóry, to przychodzimy z pomocą. Wszystkie zdajemy sobie sprawę, że odpowiednie dbanie o swoją twarz jest niezwykle ważne i dzięki niemu będziemy cieszyć się piękną oraz młodo wyglądającą skórą przez wiele lat. Jeżeli dotąd ograniczało się ono jedynie do działań od czasu do czasu i tym, co wpadnie w ręce, to rozpocznij od wprowadzenia do swojej rutyny kilku poniższych zasad.

Regularność to podstawa

Pierwszą zasadę, którą powinnaś koniecznie zapamiętać, brzmi „regularne działania daje najlepsze efekty”. Jednorazowa pielęgnacja nawet wykonana najdroższymi produktami i trwająca kilkadziesiąt minut nie jest w stanie zastąpić codziennych rytuałów. Bo właśnie nimi powinna stać się poranne i wieczorne pielęgnowanie cery. Wbrew pozorom nie jest one nazbyt czasochłonne i wystarczy poświęcenie nawet kilku minut za każdym razem. Po wstaniu z łóżka warto udać się do łazienki i przejść przez następujące etapy: oczyszczanie, tonizowanie, nawilżanie kremami na dzień. Po całym dniu powinnaś te kroki poprzedzić demakijażem, który zmyje makijaż, a do nawilżania użyć serum oraz dedykowanego do tej pory dnia kremu. Poza tym poszerz swoją pielęgnację o cotygodniowe działania, czyli złuszczanie skóry oraz nałożenie wybranej maseczki lub glinki. Dzięki regularności szybko zauważysz efekty, a przede wszystkim będą one długotrwałe, a przecież na tym zależy nam najbardziej.

Kosmetyki dopasowane do cery

Czy wiesz jaki rodzaj cery posiadasz? To właśnie jego znajomość jest podstawą do świadomej, a także skutecznej pielęgnacji. Sprawi również, że będziesz w stanie wspierać skórę w rozwiązywaniu jej problemów oraz upewnisz się, że nie będziesz jedynie ich pogłębiać. Jeżeli wciąż nie masz takiej wiedzy, dobrym rozwiązaniem jest wizyta u dermatologa, który dokładnie wskaże na rodzaj, ale także na niedoskonałości. Jednocześnie, będzie w stanie zaproponować produkty kosmetyczne lub medyczne, które będą odpowiednie dla twojej skóry. Jednak jeśli nie chcesz udawać się do lekarza lub nie masz takiej możliwości, obserwuj swoją twarzy i sprawdź jak szybko i w jakich obszarach po oczyszczeniu pojawia się na niej serum. Na tej podstawie będziesz w stanie dopasować kosmetyki do demakijażu, oczyszczania, tonizowania, a także kremy na dzień i na noc.

Nie zapominaj o ustach i skórze pod oczami

W trakcie pielęgnacji niezwykle często skupiamy się jedynie na cerze. Nakładamy na nie liczne kremy na dzień, a jednak zapominamy o ustach, a także o skórze pod oczami! W końcu to właśnie na nich znajduje się najcieńsza skóra, którą łatwo jest uszkodzić, co więcej, jest ona tak samo narażona na czynniki pochodzące z zewnątrz. Warto w takim razie wprowadzić w tym roku dwa dodatkowe kroki, które będą uwzględniać te dwie części twarzy. Żeby usta pozostawały w najlepszej kondycji, należy regularnie je peelingować. Możesz wykorzystać do tego gotowy produkt lub zrobić go sama poprzez połączenie miodu z cukrem. Na co dzień używaj pomadki nawilżającej, a wychodząc na dwór, niezależnie od pory roku, nałóż pomadkę z filtrem. A co ze skórą pod oczami? Jej wygląd poprawiają przede wszystkim kremy pod oczy, które powinny być dopasowane do tego, z czym się zmagamy. Odpowiedzią na zmarszczki będzie kosmetyk liftingujący, na suchość – nawilżający, a na zasinienia – rozświetlający. Pamiętaj również, żeby być szczególnie delikatnym i wklepywać krem opuszkami palców, żeby nie rozciągnąć skóry.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.