JAK OPÓŹNIĆ PROCESY STARZENIA SIĘ SKÓRY W OKRESIE MENOPAUZY?

Pierwsze objawy menopauzy są nierzadko zaskoczeniem i utrapieniem dla kobiety w średnim wieku. Uderzenia gorąca, wahania wagi, wahania nastroju czy intensywne pocenie się, potrafią utrzymywać się na przestrzeni czterech lat. Jednak nie są to jedyne problemy osoby przeżywającej klimakterium. Należą do nich również problemy z cerą. Estrogeny – tak zwane hormony młodości – działają przede wszystkim w wieku rozrodczym. Zapewniają one jędrność i elastyczność skóry. W czasie menopauzy zawartość estrogenu w ciele przekwitającej kobiety gwałtownie spada.

Zaburzenia hormonalne to główne przyczyny starzenia się skóry. Pojawiają się zarówno zmarszczki, jak i przebarwienia, cera traci swój promienny blask. Niedobór estrogenów powoduje, że zanikają włókna kolagenu i elastyny, skóra traci więc sprężystość i elastyczność. Odbija się to na owalu twarzy, który staje się rozmyty i ulega opuszczeniu. Starzenie skóry następuje bardzo szybko, a ona sama jest sucha, wiotka i nieprzyjemna w dotyku.

Menopauza jest nieuchronna: to fakt. Ale istnieją sposoby, by poradzić sobie z jej uciążliwymi dolegliwościami.  Nowe osiągnięcia kosmetologii i medycyny pozwalają kobietom cieszyć się dłużej świeżą, powabną i jedwabistą cerą oraz opóźnić procesy starzenia się skóry. Tak zwana Hormonalna Terapia Zastępcza pozwala na zlikwidowanie wielu niekorzystnych wpływów klimakterium.  A całe serie kosmetyków przeznaczonych dla skóry dojrzałej pozwalają na dłuższe cieszenie się młodzieńczym wyglądem.

Ratunkiem dla cery w okresie menopauzy są fitohormony. Są to hormony roślinne, które działają niezwykle podobnie do estrogenów. Poprawiają one gęstość skóry i jej nawilżenie, sprzyjają odbudowie skóry i odtwarzają naturalną barierę lipidową. Fitohormony są składnikiem wielu kremów przeciwzmarszczkowych przeznaczonych dla kobiet w okresie klimakterium.

Po kilkunastu latach pracy nad stworzeniem kremu przeciwzmarszczkowego idealnego dla cery w czasie menopauzy, w Laboratoriach Vichy opracowano unikalną formułę Kompleksu Uzupełniającego – zbioru substancji pomagających poprawić gęstość skóry, opóźnić starzenie się i umożliwić cieszenie się promienną twarzą bez zmarszczek. Neovadiol Kompleks Uzupełniający to krem Vichy, w którego skład wchodzi kilka składników aktywnych: Pro-xylanu, który zwiększa jędrność skóry i stymuluje produkcję kolagenu, Hedionu – zmniejszającego suchość skóry i przywracającego jej sprężystość, Hepesu, który nawilża i wygładza oraz kwasu hialuronowego odpowiadającego za intensywne nawilżenie. Dzięki wymienionym składnikom Neovadiol Vichy poprawia gęstość skóry i sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne, a skóra bardziej jędrna i elastyczna, natomiast owal twarzy jest wyraźny i uniesiony. 

Gama produktów Neovadiol oferuje także Kompleks Uzupełniajacy Na Noc. Jest  to preparat, który wspomaga nocną regenerację skóry. Zapewnia także przyjemne uczucie chłodzenia, co jest istotne dla kobiet cierpiących na częste ataki gorąca. Testy kliniczne wykazały, że krem przeciwzmarszczkowy Neovadiol Vichy na noc już po pierwszym użyciu nadaje skórze wypoczęty i świeży wygląd u prawie trzech czwartych badanych kobiet. Wiele z nich twierdzi, że używając Neovadiol Nuit Vichy, już po miesiącu może cieszyć się zwiększoną gęstością skóry (co sprawia, że zmarszczki są zdecydowanie mniej widoczne). Krem przeciwzmarszczkowy powoduje również, że kobiety w trakcie menopauzy cieszą się uczuciem komfortu skóry. Krem na noc Vichy zawiera także takie składniki jak pobudzająca krążenie kofeina, aquakeep, który zapewnia uczucie świeżości i chłodzenia, działająca łagodząco epedrulinę,  absorbujący wilgoć skóry perlit czy airlicium, który działa matująco.

Neovadiol Kompleks Uzupełniający na noc to unikalny zestaw substancji, które pozwalają dłużej cieszyć się młodą, promienną i jędrną skórą. Ten krem przeciwzmarszczkowy doceniło już wiele kobiet, entuzjastycznie wypowiadających się o efektach. Ponad osiemdziesiąt procent deklaruje, że ich cera poprawiła się po dwóch miesiącach od rozpoczęcia stosowania Neovaliolu. Jest to więc kosmetyk wart stosowania gdy przekwitanie mocno daje się we znaki naszej skórze.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.