Fizjoterapia wciąż niesłusznie jest kojarzona wyłącznie ze światem wyczynowego sportu. Obecnie zabiegom fizjoterapeutycznym może się poddać każdy, także osoby nieaktywne fizycznie lub uprawiające sport amatorsko. W Polsce przybywa profesjonalnych gabinetów oferujących najróżniejsze techniki przywracania sprawności i terapii kontuzji, urazów czy przewlekłych schorzeń kręgosłupa. Dowiedz się, kiedy sama powinnaś skorzystać z fizjoterapii.
Jeśli codziennie rano budzisz się obolała, choć nie uprawiasz sportu, nie pracowałaś w ogrodzie etc., a do tego musi minąć trochę czasu po wstaniu z łóżka, zanim odzyskasz pełną kontrolę nad swoimi mięśniami, to trudno o bardziej czytelny sygnał. Najwyraźniej bardzo się zaniedbałaś i teraz potrzebujesz pomocy specjalisty, który nie tylko przywróci Twoje ciało do względnej sprawności, ale też pokieruje Cię tak, abyś nie doświadczała więcej takich problemów – przynajmniej do późnej starości.
Zaryzykujemy opinią, że każda osoba, która pracuje przed komputerem po 8-10 godzin dziennie powinna obowiązkowo odwiedzać gabinet fizjoterapeutyczny. Taka praca jest katorgą dla kręgosłupa i jeśli nie ma tutaj przeciwwagi w postaci uprawiania sportu, to prędzej czy później pojawią się typowe problemy, jak ból pleców, stawów, osłabienie mięśni, a w konsekwencji kontuzje i urazy wysiłkowe.
Jesteś aktywna? To świetnie. Pytanie tylko, czy uprawiasz sport zgodnie z techniką i z korzyścią dla Twojego organizmu? Jeśli odczuwasz dyskomfort, np. podczas biegania, to na pewno robisz coś źle. Być może nawet nieprawidłowo dobrałaś dyscyplinę sportu lub obciążenia do możliwości Twojego organizmu. W takiej sytuacji udaj się na konsultację w gabinecie fizjoterapeutycznym – specjalista podpowie Ci, jaką technikę powinnaś stosować, aby z jednej strony nie odczuwać np. bólu, a z drugiej rzeczywiście osiągnąć oczekiwane efekty fizyczne.
Ciąża jest okresem, który zostawia po sobie prawdziwe spustoszenie w kobiecym organizmie. Nie chodzi tylko o pogorszenie wyglądu, wypadanie włosów czy niedobory żywieniowe, ale również o bardzo często diagnozowane u młodych mam patologie w ośrodku ruchu. Ból pleców w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, rwa kulszowa, bolące stawy kolanowe – to właściwie standard. Możesz sobie z tym dość szybko poradzić, jeśli skorzystasz z pomocy fizjoterapeuty.