Zawód podologa budzi coraz większe zainteresowanie. Póki co niesłusznie ocenia się go przez pryzmat zabiegów kosmetycznych. W rzeczywistości działania podologa skupiają się na kwestiach stricte zdrowotnych, a po szczegóły zajrzyj do naszego artykułu.
Podolog to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem problemów związanych ze stopami i kończynami dolnymi. Podologia jest stosunkowo „młodą” dziedziną medycyny, która jednak błyskawicznie zyskuje na popularności. Coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na stan swoich stóp, nie tylko pod kątem wyglądu paznokci, ale też różnego rodzaju deformacji i problemów skórnych.
Wizytę u podologa warto zaplanować zawsze wtedy, gdy zauważasz jakiekolwiek niepokojące zmiany w obrębie Twoich stóp. Mogą to być np.:
Stałej opieki podologicznej mogą wymagać zwłaszcza osoby chorujące na cukrzycę (z tzw. stopą cukrzycową), otyłe, uprawiające sport, również na poziomie amatorskim, a także wyjątkowo intensywnie korzystając ze swoich stóp, np. mające pracę stojącą (sprzedawczynie w sklepach, pracownice drogerii, farmaceutki etc.).