Kremy z filtrem w zimę- dlaczego należy je stosować?

Mateusz Nowak
05.11.2018

Kremy do twarzy. Panowie poproszeni o zakup kremu do twarzy nie jeden raz doznają zawrotów głowy na widok tak szerokiego asortymentu produktów. Nie chodzi tylko o firmę, lecz także o jego zastosowanie. Są kremy do różnego rodzaju cery, kremy na zmarszczki, kremy wygładzające i ujędrniające skórę. Ale są też takie, które stosuje się w zależności od pory roku.

Krem ochronny na zimę

O kremach ochronnych stosowanych zimą mówi się często w aspekcie niemowląt. To właśnie w przypadku najmłodszych podkreśla się, jak ważne jest stosowanie tego rodzaju kosmetyków w celu ochrony delikatnej skóry przed działaniem niskiej temperatury. Ale czy tylko dzieci powinno zabezpieczać się zimą? Oczywiście, że nie tylko! Nawet dorośli powinni zimą w sposób szczególny dbać o skórę twarzy. Dlaczego? Twarz, jest najbardziej narażona na negatywne oddziaływanie mrozu czy wiatru gdyż pozostaje nieosłonięta. Jednakże nie tylko mróz i wiatr szkodzą skórze zimą. Również słońce nie pozostaje dla skóry obojętne.

Krem z filtrem UV na zimę?

O tym, że należy chronić skórę przed promieniowaniem UV latem wie każdy. Jednak nie wszyscy mają świadomość, że taką samą ochronę należy zapewnić skórze także zimą. Stosować można jednak nie tylko krem. Warto wypróbować spray do opalania Oriflame, który doskonale zabezpiecza skórę dzięki wysokiemu filtrowi UV. Zapewnia on profesjonalną ochronę zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB. Śnieg powoduje, że promieniowanie słoneczne odbija się, przez co jego oddziaływanie jest jeszcze większe. O szkodliwości odbitego promieniowania UV mówi się często w kontekście wzroku, zapominając, że równie negatywnie działa ono na skórę.

Dlaczego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie skóry zimą?

Zimą czynniki atmosferyczne wpływają na skórę sprawiając, że staje się ona bardzo podatna na przesuszenia. Obok czynników atmosferycznych, równie szkodliwe są zmiany otoczenia. Często przebywamy w pomieszczeniach ogrzewanych, gdzie wilgotność powietrza jest zbyt niska, a to wszystko sprawia, że kondycja skóry pogarsza się.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.