Metody korygowania astygmatyzmu

Piotr Kowalczyk
29.03.2021

Astygmatyzm to bardzo często spotykana wada wzroku. Objawia się ona nieostrym oraz zamglonym obrazem, i to w różnych odległościach patrzenia. Często współwystępuje z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością. Ponieważ prawidłowo działający narząd wzroku jest niezbędny w codziennym życiu, ciężko to schorzenie zignorować. Poza tym jako objaw może pojawić się także nawracający ból głowy lub zaburzenia poczucia przestrzeni. Problem ten trzeba koniecznie skonsultować z okulistą, który zaproponuje konkretną metodę korygowania astygmatyzmu.

Jak korygować astygmatyzm?

Astygmatyzm może zostać wyleczony za pomocą chirurgii refrakcyjnej. Nie wszyscy jednak kwalifikują się do tego zabiegu lub się na niego decydują. W takich przypadkach można sięgnąć po tradycyjne okulary, które są wyposażane w specjalne szkła cylindryczne. Coraz większą popularnością cieszą się toryczne soczewki kontaktowe, które umożliwiają poprawne skupianie się światła na siatkówce oka. W niektórych przypadkach (np. gdy astygmatyzm jest wywołany stożkiem rogówki) jest to zresztą jedyny sposób na skuteczną korekcję tej wady.

Dlaczego warto postawić na soczewki?

Soczewki, w przeciwieństwie do okularów, zapewniają większą swobodę ruchów i pozwalają np. uprawiać sporty. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że dobrej jakości soczewki są stabilne i współpracują z naturalnym ruchem powiek. Wiele osób zwraca też uwagę na aspekt estetyczny - okulary sprawiają, że twarz nie zapada łatwo w pamięci, a piękno oczu nie przykuwa aż tak uwagi innych. Okulary łatwo też zabrudzić, często są więc mniej praktyczne. 

Po jakie soczewki cylindryczne?

Na rynku nie brakuje soczewek cylindrycznych, warto jednak postawić na wysoką jakość produktu. W końcu chodzi o nasz codzienny komfort! Wśród licznych ofert wyróżniają się soczewki Acuvue. Są one wyposażone w 4 strefy stabilizacji, a siła mrugnięcia pozwala na utrzymanie soczewki w odpowiedniej pozycji. Soczewki posiadają również zaawansowany składnik nawilżający i chronią przed promieniowaniem UV. Są również łatwe do stosowania i utrzymania w czystości (jeśli dana osoba trzyma się kilku zasad dotyczących higieny i przechowywania soczewek). Produkty Acuvue cieszą się zaufaniem zarówno specjalistów, jak i klientów.

Metody korygowania astygmatyzmu to przede wszystkim noszenie okularów lub soczewek – więcej informacji znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/astygmatyzm. W wielu przypadkach można także zdecydować się na operację. Rosnącą popularnością cieszą się soczewki, które są bardzo komfortowym i estetycznym rozwiązaniem. Dzięki nim łatwo można zapomnieć o dokuczliwych objawach astygmatyzmu. Aby tak się stało, trzeba jednak sięgnąć po produkt wysokiej jakości.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.