Pięć powodów dla których warto pić herbaty ziołowe

Krzysztof Jagielski
24.08.2018

Picie herbat ziołowych to jeden z bezpieczniejszych i bardziej naturalnych sposobów, jeśli chodzi o zwalczanie niektórych dolegliwości. Na przykład związanych z układem trawiennym czy też nadmiernym stresem. Tak naprawdę, to prawdziwa moc naturalnych składników, które wykorzystać możemy w służbie swojego zdrowia. Aby jednak efektywnie z nich korzystać, trzeba poznać kluczowe właściwości ziołowych herbat. Oto pięć naturalnych powodów, które przekonają do ich stosowania.

Herbata z pokrzywy

Przede wszystkim zalecana jest kobietom w ciąży. Pokrzywa jako roślina stanowi bogate źródło wapnia, a także żelaza i witamin. Wspomaga także procesy laktacyjne, dzięki czemu kobiety częściej rozwiązują swoje problemy z niedostateczną ilością pokarmu dla dziecka.

Herbata z mięty

Ziołowa „klasyka gatunku”. Znana przede wszystkim z doskonałych właściwości rozkurczowych, świetnie sprawdza się jako ukojenie w bólach menstruacyjnych. Dodatkowo, jest niezastąpionym wsparciem wówczas, gdy mamy dolegliwości układu trawiennego. Nawet, gdy mamy problemy z apetytem, mięta pomoże i przywróci nam chęć jedzenia. Doskonałą herbatę z mięty można znaleźć na Herbapol.com.pl

Kojący rumianek

Co do rumianku, szczególnie trzeba cenić jego właściwości przeciwzapalne i rozkurczowe jednocześnie pomaga delikatnie koić nerwy i przywracać równowagę przy zaburzeniach pracy żołądka i perystaltyki jelit. Niezastąpiony w przypadku kolki jelitowej u niemowlaków.

Potęga melisy

Tę herbatę ziołową cenić trzeba przede wszystkim za jej doskonałe działanie uspokajające. Niezastąpiona jest w problemach z zasypianiem, a także łagodzeniem dolegliwości migrenowych. Warto podkreślić, że melisa ma też doskonałe działanie, jeśli chodzi o mobilizowanie układu odpornościowego do walki z różnymi wirusami czy bakteriami.

Wiesiołek

Ta herbata również ma liczne właściwości korzystne dla zdrowia. Między innymi, pomaga w obniżaniu parametrów lipidowych, w tym cholesterolu LDL oraz trójglicerydów. Działa świetnie jako profilaktyka miażdżycy naczyń krwionośnych oraz występowania zawałów serca.

 

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie