Rowery treningowe – jak wybrać odpowiedni?

Maciej Piwowski
29.06.2015

Rower treningowy we własnych czterech ścianach to doskonały sposób na codzienną aktywność fizyczną zarówno dla tych, którzy pieczołowicie dbają o kondycję, jak i dla amatorów.

Zamiast inwestować w kolejny karnet w fitness clubie, znacznie lepiej kupić rower treningowy. Nie zajmie on wiele miejsca, a ćwiczyć można w każdym dowolnym momencie. Zalety takich przejażdżek na stacjonarnym rowerze są nieocenione. To nie tylko doskonały sposób na redukcję masy ciała, ale też na poprawę kondycji fizycznej, wydolności organizmu. Nie mówiąc o  wysmukleniu sylwetki.  

Aby jednak wszystko to stało się faktem, trzeba kupić odpowiedni sprzęt. Na co zwrócić uwagę, szukając roweru treningowego dla siebie? Jaki rower warto kupić? Istotna jest tzw. skala obciążenia. Pozwala ona na dopasowanie obciążenia do własnych możliwości i ewentualne stopniowe zwiększanie go. Regulacja, w zależności od modelu, może być manualna lub za pomocą komputera. Nie bez znaczenia jest również maksymalne obciążenie, które określa, ile maksymalnie można ważyć, by ćwiczyć na danym urządzeniu. Szczególnie uwagę na to powinny zwrócić osoby, dla których rower treningowy ma być pomocnikiem w odchudzaniu. Warto również, by rower był wyposażony w komputer. Dzięki temu możemy na bieżąco kontrolować efekty swoich ćwiczeń. Komputer wyświetli nam pomiar tętna, tkanki tłuszczowej, czasu, prędkości i spalonych kalorii.

W sklepach znajdziemy rowery treningowe poziome i pionowe. Pierwsze to najlepszy sprzęt dla osób z nadwagą i borykających się z problemami z kręgosłupem. Pozycja półleżąca nie obciąża go. Druga opcja przypomina jazdę na zwykłym rowerze i pomaga kształtować mięśnie nóg. Jaki rower treningowy jest najlepszy? Z danych serwisu Skąpiec.pl wynika, że najpopularniejsze modele to:

 

LP.

 

Nazwa produktu

 

Procent odsłon

 

1

 

Sapphire FALCON

 

8.75%

 

2

 

HOP-Sport HS2070

 

7.41%

 

3

 

Body Sculpture BC 1430

 

6.27%

 

4

 

Kettler POLO M

 

5.13%

 

5

 

York C110 ACTIVE

 

4.75%

 

6

 

York C 101

 

4.37%

 

7

 

Sapphire Smart SG-250B

 

3.99%

 

8

 

Spokey KETUCKY

 

3.99%

 

9

 

Kettler AXOS

 

3.99%

 

10

 

Sapphire Vega SG-330B

 

3.99%

 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.