Medycyna XXI wieku jest niezwykle rozwinięta i radzi sobie z coraz trudniejszymi przypadkami. Nie zmienia to natomiast faktu, że nie u wszystkich pacjentów sprawdzają się konwencjonalne metody leczenia. Gdy farmakologia i kolejne konsultacje lekarskie zawodzą, warto się zainteresować nowatorskimi formami terapeutycznymi. Jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych jest terapia biorezonansem BRT.
Metodę badania biorezonansowego opracowano w latach 70. XX wieku. Jej twórcami byli lekarz Franz Morell oraz inżynier Erich Rasche (od ich nazwisk wzięło się określenie „metoda MORA”). Naukowcy odkryli, że chore ludzkie ciało generuje nieprawidłowe wibracje magnetyczne. Gdy je przekształcimy przy pomocy stymulacji elektromagnetycznej, organizm uruchomi naturalne mechanizmy obronne. Mamy wówczas do czynienia z najskuteczniejszą terapią świata, czyli samoleczeniem.
Aby stwierdzić, czy organizm emituje nieprawidłowe wibracje magnetyczne, niezbędne jest przeprowadzenie specjalnego badania metodą BRT. Można się mu poddać w specjalistycznym gabinecie oferującym niekonwencjonalne metody terapeutyczne.
Jest to rozwiązanie nieinwazyjne, całkowicie bezbolesne i niepowodujące żadnych skutków ubocznych. Z uwagi na niskie natężenie prądu wykorzystywanego podczas badania, mogą się mu poddać także dzieci.
Jeszcze do niedawna takie badanie polegało na tym, że pacjent dotykał elektrod, za pośrednictwem których przez jego ciało przepuszczany był prąd o niskim natężeniu. Obecnie specjaliści mają do dyspozycji znacznie nowocześniejsze rozwiązania.
W gabinetach wysokiej klasy wykorzystuje się technologię odczytu fal elektromagnetycznych mózgu za pomocą zaawansowanego induktora. Urządzenie z wyglądu przypomina zwykłe słuchawki. Pacjent siedzi wygodnie w fotelu, nie musi trzymać żadnych elektrod, może się w 100% zrelaksować.
Dzięki badaniu specjalista może określić, czy nie mamy do czynienia z zaburzeniem energetycznym organizmu. Badanie BRT może trwać nawet kilka godzin – wszystko zależy od cech konkretnego ciała, a także od rodzaju schorzenia, z jakim zgłosił się pacjent.
Uwaga!
W Polsce działa niewiele gabinetów oferujących przeprowadzenie badania przy pomocy wspomnianego skanera/induktora. Warto jednak znaleźć takie miejsce, ponieważ ten rodzaj badania jest znacznie bardziej komfortowy i daje lepsze rezultaty. W nowoczesnych gabinetach nie stosuje się już elektrod!
Jeśli pacjent zdecyduje się na tę formę terapii, musi być przygotowany na konieczność poddania się nawet kilkunastu czy kilkudziesięciu zabiegom. Nie każdy ma na to ochotę, a poza tym nie we wszystkich miejscowościach jest dostęp do wykwalifikowanych specjalistów.
Dlatego na rynku pojawiły się domowe urządzenia BRT, których zasada działania jest dość prosta. Po przyłożeniu sprzętu do skóry, przez ciało przepuszczany jest prąd o niskim natężeniu (dobranym do rodzaju schorzenia). Ma to na celu eliminację chorobotwórczych, patogennych wibracji. Efektem rzetelnie przeprowadzonej terapii BRT jest przywrócenie organizmu do zdrowotnej, życiowej równowagi.
Jedną z najczęstszych diagnoz stawianych na podstawie badania biorezonansem BRT jest wykrycie w organizmie różnych pasożytów, potocznie nazywanych robakami (ameb, przywr itd.). To one w znacznym stopniu osłabiają układ odpornościowy, paraliżują pracę jelit i całego układu pokarmowego. Przez to organizm jest bezbronny w starciu z wirusami i bakteriami, co skutkuje nawracającymi infekcjami.
Biorezonans BRT pozwala wykryć zagrożenie i tym samym rozpocząć terapię mającą na celu odrobaczenie organizmu.
Badanie BRT jest szczególnie popularne wśród osób cierpiących z powodu niezdiagnozowanej alergii, szczególnie pokarmowej. W Polsce działają już specjalistyczne gabinety wykorzystujące terapię prądem w leczeniu uczuleń, zwłaszcza u pacjentów, u których konwencjonalne metody zawiodły lub nie przyniosły długotrwałych efektów.
Metoda BRT ma znacznie więcej zastosowań (świetnie sprawdza się chociażby w terapii uzależnień). Choć tradycyjna medycyna podchodzi do niej z dystansem, to grono zadowolonych pacjentów stale rośnie. Bez wątpienia warto rozważyć poddanie się badaniu biorezonansem BRT w sytuacji, gdy inne metody leczenia okazały się nieskuteczne.
Artykuł partnera