Akumulatorowe nożyce do żywopłotu – idealny sprzęt dla kobiety

Krzysztof Jagielski
08.04.2024

Jeśli lubisz pracę w ogrodzie, to na pewno wielokrotnie myślałaś o zakupie sprzętu, który Ci ją ułatwi. Dobrym przykładem będą tutaj akumulatorowe nożyce do żywopłotu. Wykorzystasz je nie tylko do formowania iglaków, ale też do przycinania cienkich gałęzi, krzewów czy przerzedzania koron drzew. Poznaj najważniejsze zalety akumulatorowych nożyc do żywopłotu.

Mobilność

Brak przewodu zasilającego znacząco zwiększa mobilność i pozwala na swobodne poruszanie się po ogrodzie bez obawy o zaplątanie się w przewód i bez potrzeby posiadania przedłużacza.

Łatwość użycia

Nożyce akumulatorowe są bardzo lekkie, dlatego z ich obsługą poradzi sobie nawet wątła kobieta. Jeśli do tej pory miałaś okazję korzystać tylko z nożyc wymagających zasilania z gniazdka lub z silnikiem spalinowym, to tutaj spodziewaj się znacznie wyższego komfortu pracy.

Brak emisji spalin

W odróżnieniu od nożyc do żywopłotu napędzanych silnikami spalinowymi, modele akumulatorowe nie emitują spalin, co czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska oraz bezpieczniejszymi dla ludzi.

Cicha praca

Nożyce akumulatorowe pracują znacznie ciszej w porównaniu z modelami spalinowymi, co jest dużą zaletą na osiedlach domów jednorodzinnych, gdzie hałas może być problemem dla sąsiadów.

Niskie koszty eksploatacji

Brak konieczności kupowania paliwa czy oleju do silnika spalinowego oraz mniejsza ilość części wymagających regularnej konserwacji – to wszystko przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

Łatwa konserwacja

Nożyce akumulatorowe praktycznie nie wymagają konserwacji, poza regularnym czyszczeniem ostrzy i okresowym ładowaniem akumulatora.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie