Bezkonkurencyjne ogrzewanie tarasowe – promiennik podczerwieni na taras

Mateusz Rąbalski
04.09.2020

Szukając odpowiedniego ogrzewania na taras, w większości przypadków natkniemy się na różnego rodzaju metody wymagające użycia węgla, drewna czy gazu. W czasach, gdy dotyka nas ogromne zanieczyszczenie środowiska, nie jest to dobre rozwiązanie.

Zaskakujące jest, że alternatywą okazuje się odkryta już wiele lat temu podczerwień. Technologia od dawna znajduje zastosowanie w naszym życiu. Bardzo dużą rolę odgrywa w medycynie, gdzie wykorzystywana jest do pobudzenia krążenia czy regeneracji tkanek miękkich. Ten fakt powinien utwierdzić nas w przekonaniu, że promieniowanie IR nie jest szkodliwe dla człowieka, co błędnie powielane było przez lata. Promieniowanie podczerwone zastosowane zostało również do ekologicznego sposobu ogrzewania, jakim są promienniki cieplne. Urządzenia te działają na podstawie fal podczerwieni, które za zadanie mają równomiernie rozprowadzić temperaturę. W przeciwieństwie do popularnych form ogrzewania, nie ogrzewają powietrza, a obiekty w swoim zasięgu. Rozwiązanie to zapewni nam optymalny komfort cieplny bez zbędnego wysuszania powietrza. Stosując promienniki podczerwieni, możemy cieszyć się świeżym i rześkim powietrzem, a jednocześnie nie marznąć. Promienniki cieplne do działania potrzebują jedynie prądu, przez co niczego nie spalamy i ograniczamy emisję spalin, nie narażając siebie i swoich bliskich na niezdrowe opary. Ogromną zaletą jest również fakt, iż promiennik podczerwieni zapewnia ciepło w kilka sekund.

Promienniki tarasowe – rozwiązanie na chłodne dni

Po ciężkim dniu relaksowanie się na własnym tarasie jest niezastąpionym uczuciem, cisza i błogi spokój to coś, czego potrzebujemy chociaż przez chwilę każdego dnia. Nadchodząca jesień niestety zabiera nam możliwość spędzania tych błogich chwil na naszym tarasie. Możemy jednak temu zaradzić, inwestując w promienniki ciepła na taras. Promiennik tarasowy ogrzeje wszystko, co w jego zasięgu, a przyjemne ciepło poczuje każdy, kto będzie w pobliżu urządzenia. Promienniki ciepła działają w każdych warunkach tak samo dobrze, zapewniając taki sam komfort grzewczy. W przypadku tradycyjnych form ogrzewania nie jest takie oczywiste. Dodatkowo promienniki podczerwieni wystarczy tylko włączyć, a ciepło poczujemy już w kilka sekund! Nie musimy niczego rozpalać ani nieustannie pilnować. Możemy cieszyć się świeżym powietrzem i zapomnieć o nieprzyjemnym chłodzie przez cały rok.

Jaki promiennik ciepła wybrać?

W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór wszystkiego i dzieje się tak również w przypadku promienników ciepła. Możemy się natknąć na promienniki gazowe i elektryczne, jednak ze względu na komfort cieplny oraz wpływ na środowisko, promienniki elektryczne są zdecydowanie lepszym wyborem. Wśród tego typu promienników możemy wybrać rodzaj urządzenia, który będzie dostosowany do naszego tarasu. W przypadku mniejszych powierzchni i ograniczonego miejsca, świetnie sprawdzą się promienniki sufitowe lub naścienne. Te pierwsze zamontować możemy nad stołem jadalnianym lub wypoczynkiem ogrodowym. Promienniki naścienne montujemy na wolnej ścianie, a dzięki nim uzyskamy świetne rezultaty bez niedogrzanych miejsc. Dla tarasów, które nie mają możliwości montażu, alternatywą będą promienniki wolnostojące. Takie urządzenie możemy ulokować w dowolnym miejscu z równie zadowalającym komfortem grzewczym.

Promienniki ciepła na taras – opinie

Promienniki podczerwieni to sposób ogrzewania zapewniający niesamowity komfort cieplny, a przy tym wygodę użytkowania. W dodatku promienniki ciepła niosą ze sobą działanie prozdrowotne – pobudzają krążenie, a przy tym są idealnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ nie wznoszą w powietrze kurzu i innych zanieczyszczeń. Ten niekonwencjonalny sposób ogrzewania również finansowo wypada zdecydowanie lepiej niż tradycyjne formy ogrzewania. Inwestując w promienniki tarasowe, zapewnimy sobie błogie ciepło bez nieprzyjemnego, suchego powietrza. Decydując się na oryginale produkty, a nie tańsze chińskie zamienniki, zyskujemy również gwarancję oraz deklarację potwierdzającą brak szkodliwości dla środowiska. Nie będziemy emitować szkodliwych spalin, a więc zapewnimy sobie ekologiczną formę ogrzewania.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem promienników ciepła http://irsystem.pl/

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.