Błędy przy urządzaniu salonu, których na pewno wkrótce pożałujesz

Krzysztof Jagielski
30.03.2020

Salon to w założeniu najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. Powinien więc być zarówno efektowny, jak i funkcjonalny oraz komfortowy dla całej rodziny. Zwykle poświęcamy sporo czasu na jego urządzenie, nieświadomie popełniając przy tym poważne błędy, których za chwilę będziemy żałować. Na co powinnaś szczególnie uważać? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Zbyt ciemna podłoga

Na początku wygląda bardzo efektownie, ale z czasem to się zmienia – zwłaszcza, jeśli masz dzieci i jakiegoś zwierzaka. Na ciemnej podłodze niestety widać wszelkie zarysowania, a do tego kurz, który osiada na niej już w kilka godzin po dokładnym umyciu. Poza tym ciemna podłoga sprawia, że pomieszczenie może się wydawać mniejsze, niż jest w rzeczywistości.

Za duża sofa

Jest super wygodna, pomieści całą rodzinę, ale uwierz, że w końcu zacznie Ci przeszkadzać. Przede wszystkim trudno jest dla niej znaleźć idealne miejsce. Jeśli ustawisz ją na środku salonu, to będzie zagracać pomieszczenie. Jeśli pod ścianą – trudno będzie znaleźć przestrzeń na inne meble i dodatki. Dlatego dobrze się zastanów, czy aby na pewno potrzebujesz tak wielkiej sofy.

Za mały telewizor

Chcemy czy nie, telewizor jest ważnym urządzeniem w domu. Zwykle umieszczamy go w salonie. I tutaj uwaga: wielkość telewizora dobieramy pod kątem odległości, z jakiej będziemy oglądać filmy czy seriale. Nawet jeśli teraz wydaje Ci się, że 50-calowy odbiornik jest ogromny, to za kilka tygodni przyzwyczaisz się do tego rozmiaru i możesz zacząć żałować, że od razu nie wybrałaś np. 60-calowego.

Brak miejsca na stół

Nie przewidujesz jadalni w salonie? Nie ma w tym nic złego, ale mimo wszystko sugerujemy, aby w tym pomieszczeniu znalazło się miejsce na przynajmniej niewielki stół. Dzięki temu będziesz mogła przyjmować gości w salonie, którym przecież chcesz się chwalić przed innymi.

Odważna tapeta

Tapety to zawsze kontrowersyjny temat, ponieważ ich usunięcie jest o wiele bardziej problematyczne niż przemalowanie ściany. Uważaj więc z wyborem motywu. Jeśli postawisz na zbyt odważny, to istnieje wysokie ryzyko, że szybko Ci się znudzi i przestanie pasować do zmieniającego się wystroju. Usunięcie tapety będzie się natomiast wiązać z koniecznością wykonania małego remontu, na co na pewno nie masz ochoty.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.