Czy parawany pokojowe są wciąż modne?

Mateusz Rąbalski
01.09.2020

Zastanawiasz się, jak wyposażyć swoje mieszkanie, by sprawiało wrażenie nieco egzotycznego, a przede wszystkim, by nie wiało w nim nudą? Pomyśl o praktycznym, ale i dekoracyjnym parawanie, który podzieli wnętrze na funkcjonalne strefy.

Parawany pokojowe, królują w wyposażeniu wnętrz od wielu lat. O ich nieprzemijającej modzie, ale również zainteresowaniu wielu klientów, świadczy możliwość praktycznego wykorzystania takiej konstrukcji. Bo parawanem, możemy bardzo ciekawe oddzielić strefy wypoczynku i gościnną, w niedużej kawalerce.

Funkcjonalność parawanów pokojowych, dlaczego je wybieramy?

Parawany kojarzą nam się z wyposażeniem salonów kosmetycznych, gdzie służą do odgrodzenia poszczególnych stanowisk. Często ciekawie wykończone, z egzotycznym printem, wprowadzają nas w błogi relaks i od razu umożliwiają wypoczynek. To jednak nie jedyna zaleta tego materiału.

Bo parawany pokojowe możemy wykorzystać podczas aranżacji niemal każdego wnętrza.

Taka przysłona bardzo ciekawie oddzieli strefę do spania od strefy gościnnej w niedużej kawalerce. Pozwoli też przesłonić składzik w kuchni lub miejsce, w którym przechowujemy naszą garderobę. Dzięki praktycznemu parawanowi od razu w pomieszczeniu jest przestronniej, czyściej, a co ważne także nieco ciekawiej.

Podróżniczy klimat we wnętrzach Twojego domu!

Parawany pokojowe cechuje różnorodna stylistyka, ale co ważne, bardzo często są wykonane w egzotycznym stylu. Parawany z namalowanym morzem, plażą lub rajskim ogrodem, wprowadzą do Twojego wnętrza naprawdę przyjemny klimat, poczujesz się, jak na wakacjach. Wystarczy dobrać pozostałe wyposażenie wnętrza pod taki oryginalny parawan, by odróżnić swój dom od wielu przeciętnych i uniwersalnych aranżacji.

Pamiętaj, że parawan jest także bardzo solidnie wykonany, a jego utrzymanie w czystości nie sprawia żadnych problemów. Wystarczy przetrzeć go raz na jakiś czas z kurzu, by zachował idealny wygląd.

Czy już wiesz, jaki parawan pokojowy wybierzesz? Dobierz taki model, który uatrakcyjni Twoje wnętrze, wkomponuje się w jego stylistykę, główną kolorystykę oraz przeznaczenie. Z dobrym parawanem raz na zawsze pozbędziesz się kłopotliwego bałaganu lub okryjesz te strefy, które nie są atrakcyjne dla gości. Sprawdź, jak sprawdzi się w Twoich wnętrzach.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.