Czy warto kupić sofę w markecie meblowym? Argumenty za i przeciw

Krzysztof Jagielski
05.12.2022

Markety meblowe odmieniły nasze mieszkania i domy. Nie ma w tym stwierdzeniu ani krztyny przesady. Wystarczy spojrzeć na wnętrza, które są do siebie bardzo podobne i inspirowane stylem propagowanym właśnie przez popularne sieci (szczególnie tę szwedzką). Wiele osób preferuje zakup mebli w markecie, ale są i tacy, którzy nigdy się na to nie zdecydują. Kto ma rację? Trudno orzec, natomiast można wskazać zarówno wady, jak i zalety kupowania mebli w markecie meblowym. Omówimy je na przykładzie sofy.

Co przemawia za zakupem sofy w markecie?

Najważniejszą zaletą kupowania mebli, w tym sofy, w markecie meblowym jest oszczędność czasu. W niektórych marketach sofy są dostępne od ręki, wystarczy tylko przyjechać samochodem dostawczym lub zamówić transport do domu. W porównaniu z kilkutygodniowym oczekiwaniem u producenta jest to znacząca różnica na plus.

Kolejną zaletą jest oczywiście cena. Markety meblowe zamawiają sofy hurtowo, dzięki czemu mogą zaoferować swoim klientom znacznie niższe ceny mebli. To przemawia do wyobraźni osób dysponujących mocno ograniczonym budżetem.

Duży wybór – to również argument przemawiający za zakupem sofy w markecie. W jednym miejscu możemy swobodnie obejrzeć kilkadziesiąt modeli, przymierzyć się do nich, porównać pod względem jakości wykonania etc. Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że jest to bardzo komfortowe rozwiązanie.

Zakup sofy w markecie – co może pójść nie tak?

Przede wszystkim trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że niska cena ma swoje uzasadnienie w jakości mebla. Kupując sofę w markecie meblowym nie ma co oczekiwać, że posłuży nam ona przez wiele lat. Zarówno materiał, jak i konstrukcja sofy są dobrane w taki sposób, aby już po kilku latach konieczne było myślenie o wymianie.

Jeśli więc szukasz sofy na dekadę, to raczej nie decydowalibyśmy się na jej zakup w markecie meblowym. Jeśli natomiast ma to być mebel na kilka lat, ponieważ i tak lubisz częste zmiany wystroju, to jak najbardziej można przetestować sofę z marketu – zwłaszcza w atrakcyjnej cenie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie