Czym kierować się podczas zakupu pościeli?

Mariusz Siwko
26.03.2021

Stając przed decyzją dotyczącą wyboru pościeli warto dokładnie zastanowić się nad wyborem. Dlaczego? Pościel to najczęściej wydatek na dłuższy czas, zatem nie warto przesadnie oszczędzać. Szczególnie, że najtańsze modele mogą być wykonane z materiałów kiepskiej jakości, a wtedy nie dość, że obniży się komfort snu, to i pościel pewnie nie posłuży zbyt długo.

Cena to nie wszystko

Wybierając pościel nie warto kierować się wyłącznie ceną, gdyż niski koszt zakupu często nie idzie w parze z jakością produktów. Często za zadziwiająco niską ceną kryje się pościel syntetyczna, która obniży jakość odpoczynku. Produkty tanie często są źle wykończone, mogą blaknąć pod wpływem prania. Do tego może się po prostu okazać, że po kilku praniach nie będzie się już nadawała do wykorzystania i konieczny będzie zakup nowej.

Tylko materiały naturalne!

Najlepszym rozwiązaniem będą produkty z tkanin naturalnych. Ogromną i niesłabnącą popularnością od wielu lat cieszy się  pościel bawełniana, chociaż świetnym rozwiązaniem będzie także satyna, len, jedwab, wełna czy też mikrofibra. Fajnym i praktycznym rozwiązaniem będzie także kora lub flanela. Warto podkreślić, że w wielu przypadkach rodzaj tkaniny to tak naprawdę bawełna z pewnymi dodatkami, które w pewien sposób modyfikują naturalne właściwości bawełny.

W zależności od materiału, z jakiego wykonana jest pościel, charakteryzuje się ona różną odpornością na uszkodzenia. Zestawy z bawełny lub bawełny z satyną i inne naturalne są wytrzymałe, dzięki czemu mogą służyć naprawdę przez długi czas. Naturalne tkaniny, z których wykonana jest bielizna pościelowa.

Dobierz odpowiedni rozmiar

Bardzo ważne jest też dopasowanie wielkości poszewek do rozmiaru wkładów. Niby oczywiste, a nie każdy zwraca na to uwagę. Rozmiary powinny być takie same, ponieważ zbyt duże lub małe poszewki, względem wkładu są po prostu niewygodne. Szczególnie uciążliwą sytuacją jest ta, w której poszewki będą za duże. Wówczas znajdujący się w ich wnętrzu wkład będzie się przemieszczał, może się podwijać, co jest bardzo niewygodne i irytujące.

Modne wzory

Dużym wyzwaniem jest znalezienie odpowiedniego modelu pod względem wyglądu. Jednak w tym przypadku jest to wybór czysto subiektywny. Producenci prześcigają się w dostarczaniu konsumentom najróżniejszych wariantów. Jednokolorowe gładkie, z wzorami czy o wiele bardziej wymyślne, z motywami kwiatowymi, zwierzętami. Wybór jest naprawdę ogromny, czasem aż trudno się zdecydować. Ciekawą i dość innowacyjną propozycją mogą być także pościele trójwymiarowe.

Szukając odpowiedniego modelu warto przede wszystkim kierować się własnymi preferencjami, dobierając wariant pościeli pasujący do aranżacji wnętrza sypialni.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.