Czym są niezwykle popularne rolety dzień noc?

Mariusz Siwko
11.10.2021

Na rynku pojawiają się coraz to nowe automatyczne lub manualne warianty rolet. Coraz większą popularnością cieszą się rolety dzień i noc, w krajach anglojęzycznych zwane również roletami Twist Vision. Czym są rolety dzień i noc, jak działają i dlaczego mogą być tym, czego szukałeś. Czytaj dalej aby poznać odpowiedzi na te pytania!

Co to są rolety dzienne i nocne?

Rolety dzień noc są wyjątkowe, ponieważ mają dwie warstwy tkaniny; jedna warstwa jest przezroczysta, a druga to kolor blokujący przepływ światła. Celem tych różnych tkanin jest umożliwienie łatwego użytkowania w dzień i w nocy. Warstwa przezroczysta jest uważana za „żaluzję dzienną”, a kolor blokujący za „żaluzję nocną”. Można je jednak zmienić, aby uzyskać szereg rozwiązań oświetleniowych. Bez względu na pogodę możesz przesunąć żaluzje, aby uzyskać całkowitą, zerową lub częściową przezroczystość.

Jak działają rolety dzień i noc?

Rolety dzień i noc otrzymują również nazwę „żaluzje Twist Vision” ze względu na sposób ich działania. Dwa oddzielne materiały przesuwają się obok siebie po skręceniu sznurka. Te żaluzje są swego rodzaju hybrydą rolet i żaluzji weneckich, wykorzystując to, co najlepsze z obu światów i łącząc je w sobie. Rolety Dzień i Noc można całkowicie zwijać, wysuwać i obracać pod odpowiednim kątem – cecha zaczerpnięta z żaluzji weneckich.

Dlaczego rolety dzienne i nocne są tak popularne?

Rolety Dzień i Noc są rewolucyjne, ponieważ są jedynym rodzajem rolet, które mają przezroczyste i nieprzezroczyste panele poziome. Ta nowa technologia pozwala wszystkim właścicielom domów znaleźć odpowiedni poziom prywatności i światła, który najbardziej im odpowiada.

Rolety Twist Vision można dostosować w różnych kolorach, aby dostosować je do ich ultranowoczesnego stylu. Rolety dzień i noc oferują proste i eleganckie wykończenie, które bezproblemowo wpasuje się w nowoczesny wystrój wnętrza Twojego domu i przyniesie wiele korzyści.

Zalety rolet Twist Vision / Rolet dzień noc

Rolety dzień i noc oferują wiele rzeczy zarówno klientom domowym, jak i komercyjnym. Są idealnym dodatkiem do Twojego domu przez cały rok. Korzyści obejmują:

Izolacja – dzięki dwóm warstwom rolety dzień i noc są idealnym sposobem na ocieplenie domu. Ich zdolność do zatrzymywania i zatrzymywania ciepła między dwiema warstwami oznacza, że ​​pomogą obniżyć rachunki za energię, ponieważ mogą zatrzymywać ciepło zimą i odbijać ciepło latem.

Cień – latem często jesteśmy wdzięczni za odrobinę cienia, zwłaszcza gdy przez cały dzień byliśmy narażeni na upał. Więc kiedy wracasz do domu i jesteś gotowy na odpoczynek i relaks z rodziną, miej odpowiednią ilość cienia, aby utrzymać chłód w domu i wyeliminować odblaski na telewizorze.

Atmosfera – gdy zbliżają się miesiące zimowe, nadszedł czas, aby w pełni wykorzystać ograniczone godziny dzienne i ciepło z centralnego ogrzewania. Rolety dzień i noc są dostępne w różnych kolorach, w tym w głębokiej czerwieni, fioletu i zieleni. Te kolory są nie tylko świąteczne, ale zapewniają świeży wygląd przez resztę roku. Ich warstwowy styl zapewni również ciepłą, przytulną atmosferę, dzięki czemu Ty i rodzina możecie zaangażować się w klasyczną grę planszową, nie martwiąc się o nic innego.

Idealna kontrola światła – zimą słońce jest na ogół nisko i często na wysokości oczu. Kiedy jedziemy mamy osłonę przeciwsłoneczną, kiedy spacerujemy po mieście nosimy okulary przeciwsłoneczne, więc po co zajmować się tym, gdy jesteś w zaciszu własnego domu lub biura? Rolety dzień i noc pozwalają na optymalną kontrolę światła i mogą usprawnić codzienną rutynę, czyniąc każdy dzień bez wysiłku. Ustaw pod kątem promienie słoneczne, aby uzyskać wystarczającą ilość światła do pokoju, bez konieczności poruszania się po pokoju lub mrużenia oczu na ekranie komputera.

Dodaj osobisty akcent do swojego domu, gdy zdecydujesz się na wybór zamontowanie rolet dzień noc odwiedź stronę rolety.eu . Dostarczamy i montujemy najlepsze rozwiązania okienne dopasowane do wszystkich wystrojów wnętrz, gustów i budżetów. Jest to nie tylko dystrybutor ale przede wszystkim producent rolet. Dzięki temu zyskasz produkt "szyty na miarę" wedle Twoich specyfikacji, dopasowany zawsze idealnie do Twojego wnętrza.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.