Czysta łazienka - najpotrzebniejsze produkty

Mariusz Siwko
14.06.2021

Łazienka to miejsce, które wymaga dużej uwagi podczas sprzątania. Dzięki odpowiednio dobranym środkom czystości utrzymanie porządku będzie dużo łatwiejsze i sprawniejsze. Po jakie produkty sięgnąć, aby przyspieszyć sprzątanie łazienki, a przy tym osiągnąć jeszcze lepsze efekty? Doradzamy w artykule!

Mycie kabiny prysznicowej

Posiadacze kabiny doskonale wiedzą, że dokładne jej umycie potrafi być czasochłonne. To wiele powierzchni wykonanych z różnych materiałów, które wymagają specjalnych środków do czyszczenia. Wśród nich znajdziemy przede wszystkim:

  • środek do usuwania kamienia - kamień gromadzi się bardzo często w zakamarkach między brodzikiem a osłonką;
  • środek do osadu - na ściankach kabiny mogą powstawać nieestetyczne zacieki i osady po wodzie z kosmetykami czy detergentami;
  • płyn do szyb - szklane kabiny można dzięki nim doprowadzić do błysku.

Ze względu na trudności z dotarciem we wszystkie zakamarki, dobrze będzie wyposażyć się w ściereczki i gąbki o różnych grubościach. Pomocne będą także precyzyjne szczotki, a także ściągaczka do wody, dzięki której dokładnie zbierzemy wodę ze ścian kabiny. 

Środki czystości niezbędne w łazience kupisz na stronie https://eurochemia.com/29-srodki-do-lazienki

Czyszczenie wanny

W przypadku, gdy mamy wannę lub wysoki brodzik, najlepiej będzie sięgnąć po mleczko do czyszczenia powierzchni, które rozprowadzimy gąbką bądź ściereczką. Nie należy przy tym zbyt mocno pocierać, ponieważ może to sprawić, że zetrze się powłoka wanny. 

Jeśli na naszej wannie pojawiają się ślady rdzy, wybierzmy do jej usunięcia specjalistyczny środek o udowodnionym działaniu. 

Oczyszczanie rur

Aby woda w wannie, umywalce czy w wc spływała bez trudu, dobrze będzie zadbać o czystość i drożność rur. Udrażniacze mogą mieć różne formuły, na przykład żelu lub granulek. Żelowe środki dodatkowo osadzają się na ściankach rur, dzięki czemu szybko nie zbiorą na nich kolejne zabrudzenia. Granulki zaś są dużo mocniejsze, dlatego radzą sobie nawet z dużymi odpadkami stałymi. Pamiętajmy jednak, że to silnie żrące substancje, dlatego należy chronić je przed dziećmi. Przed użyciem dokładnie przeczytajmy instrukcję i upewnijmy się, że produkt nadaje się do naszych rur. 

Środki do wc

Sama toaleta również wymaga częstego i dokładnego czyszczenia. Wśród najbardziej potrzebnych do tego produktów są:

  • środek usuwający bakterie - z aplikatorem pozwalającym na dotarcie w ukryte miejsca;
  • środek odświeżający - na przykład w formie kostek lub żelu;
  • środek do czyszczenia powierzchni - do wyczyszczenia deski i samej muszli.

W przypadku wc dobrze będzie czyścić ją nawet codziennie. Wystarczy wlać trochę produktu na bakterie i zostawić tak na całą noc. Do tego czyszczenie toalety będzie dużo szybsze i łatwiejsze, jeśli przy każdym spłukiwaniu wody zamkniemy klatę. W ten sposób kropelki wody z osadem nie będą zbierać się na desce. Starajmy się także regularnie wymieniać szczotkę do czyszczenia - w przeciwnym razie ona sama będzie siedliskiem bakterii, a czyszczenie nią toalety będzie mijać się z celem. 

O czym jeszcze należy pamiętać?

Na koniec kilka dodatkowych porad, dzięki którym nasza łazienka będzie lśnić czystością.

  1. Postaw na odświeżacz powietrza. Może być w formie granulek, płynu z pałeczkami lub w aerozolu. Można również postawić na świeczkę lub kadzidełko.
  2. Lustra w łazience, po umyciu ich za pomocą detergentu, można wypolerować za pomocą szarej gazety lub rajstop. 
  3. Starajmy się wietrzyć łazienkę lub po prostu zostawiać do niej otwarte drzwi. Odwdzięczą się nam za to choćby ręczniki, które z pewnością dużo szybciej wyschną.
  4. Czystość łazienki to także czystość pralki. Między praniami zostawiajmy uchylone drzwiczki. Pamiętajmy o czyszczeniu wnętrza pralki odkamieniaczem oraz o sprawdzaniu filtra. W ten sposób zadbamy o to, by wyjmowane z pralki ubrania były idealnie czyste i pachnące.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.