Dlaczego warto zrobić dzieciom plac zabaw w ogrodzie?

Mariusz Siwko
08.09.2021

Wielu rodziców posiadających dom jednorodzinny z ogrodem nie ma przekonania do zainwestowania w plac zabaw dla dzieci. Obawiają się, że nie będzie to sprzyjać socjalizacji z rówieśnikami, a dodatkowo może spowodować, że prędzej czy później ogród zacznie przypominać pobojowisko. Mamy jednak dla Ciebie kilka argumentów przemawiających za tym, aby zrobić dzieciom plac zabaw w przydomowym ogrodzie. Sprawdź je i podejmij dobrą decyzję.

Bezpieczeństwo

Własny plac zabaw jest dużo bezpieczniejszym miejscem dla dziecka niż te publiczne. Dlaczego? Ponieważ sami dbacie o własny dobytek, na bieżąco naprawiacie różne usterki, nie dopuszczacie do tego, aby dzieci bawiły się na zepsutych sprzętach. Odpada też ryzyko aktów wandalizmu. Możecie łatwo nauczyć dzieci szacunku do własności i tym samym znacząco przedłużyć trwałość placu zabaw.

Niski koszt

Wykonanie placu zabaw dla dzieci w przydomowym ogrodzie wcale nie jest takie drogie, jak mogłoby się wydawać. Szczególnie gotowe zestawy są mocno przeceniane po sezonie – w listopadzie czy w grudniu można je kupić nawet za połowę pierwotnej ceny. W praktyce wystarczy mieć około 1000 złotych, aby zafundować dzieciom zjeżdżalnię, dwie huśtawki i piaskownicę. Oczywiście będzie to wymagać odrobiny pracy oraz zabezpieczenia drewna środkami ochronnymi, ale sumaryczny koszt i tak wydaje się być dość niski.

Wygoda

Jako mama dobrze znasz to uczucie, kiedy dzieci zaczynają się śmiertelnie nudzić i wszelkimi sposobami zachęcać Cię do wspólnej zabawy. Nie zawsze masz na to czas, bo np. musisz ugotować obiad czy posprzątać. Własny plac zabaw w ogrodzie będzie w takich sytuacjach zbawieniem. Wystarczy, że wypuścisz dzieci na dwór, aby mieć je z głowy na dobrych kilka godzin – nie musisz się przy tym martwić, że coś im się stanie, ponieważ teren jest zabezpieczony.

Fajny sposób na rodzinne spędzanie czasu w ogrodzie

Pojawienie się placu zabaw w przydomowym ogrodzie zawsze sprawia, że zaczynamy w nim spędzać więcej czasu. Dzieci nareszcie mają co robić, nie nudzą się obserwując, jak rodzice pielą grządki czy koszą trawnik. W wolne weekendy możecie zaprosić znajomych z dziećmi i urządzić sobie fajne garden party, mając przy tym pewność, że dzieci zajmą się same sobą i dadzą Wam odetchnąć.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.