Jak urządzić przytulny taras? Kilka prostych trików

Antoni Kwapisz
02.02.2021

Taras powinien być miejscem, w którym chcemy spędzać każdą wolną chwilę. Często jednak jest tak, że już po wprowadzeniu się do nowego domu unikamy przebywania na tarasie – zwykle dlatego, że czujemy się na nim mocno odsłonięci, przeszkadzają nam sąsiedzi, brakuje klimatu. Urządzenie przytulnego tarasu nie jest jednak wcale ani trudne, ani kosztowne. Warto się trochę postarać, by zyskać przestrzeń do relaksu i przyjmowania gości. Kilka trików, dzięki którym będziesz chciała ciągle odpoczywać na tarasie, znajdziesz w naszym poradniku.

Jak najwięcej roślinności

Rośliny zawsze wprowadzają przyjemny klimat na taras, dlatego nie żałuj na nie pieniędzy. Kup piękne donice, designem pasujące do charakteru tarasu. Poszukaj jakichś kwiatowych inspiracji w Internecie. Jeśli masz w domu za dużo kwiatów, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w okresie letnim trzymać je właśnie na tarasie, przedłużając sobie tym samym salon.

Osłoń się od sąsiadów

Wścibscy czy hałaśliwi sąsiedzi rzeczywiście mogą zniechęcać do przesiadywania na własnym tarasie. Możesz jednak łatwo się od nich osłonić. Wystarczy odrobina kreatywności. Jeśli taras jest zadaszony, to masz szerokie pole do popisu w zakresie użycia na przykład starych zasłon, które dodatkowo zapewnią ochronę przed silnym słońcem i wiatrem. Fajnie prezentują się też zielone ściany z roślin pnących.

Zainwestuj w wygodne meble tarasowe

Nie muszą to być wcale nowe meble czy produkty z najwyższej półki. Poświęć trochę czasu na wertowanie portali ogłoszeniowych – być może ktoś w okolicy chce się pozbyć starych mebli ogrodowych, które wymagają tylko odświeżenia? Sprawdź też, czy Twoi znajomi lub rodzina nie chcą wyrzucić podniszczonych krzeseł, stołu etc. Too również super okazja do tego, by przy odrobinie własnej pracy zyskać bardzo wygodny zestaw wypoczynkowy.

Zadbaj o oświetlenie

Jeśli brakuje Ci czasu, by odpoczywać na tarasie w ciągu dnia, to znajdź go wieczorem. Wystarczy tylko zadbać o klimatyczne oświetlenie. Nie muszą to być wcale „wypasione” lampy. Super efekt osiągniesz dzięki klasycznym latarenkom czy świecom zamkniętym w szkle. Na takim tarasie od razu będzie się chciało spędzać wieczory z książką i herbatą czy kieliszkiem wina.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.