Jak wprowadzić więcej światła do łazienki bez okna?

Antoni Kwapisz
08.09.2020

Łazienka bez okna musi być mroczna? Nic z tych rzeczy! Wystarczy, że wprowadzić w niej kilka zmian, a remontując łazienkę zastosujesz proste triki, by łatwo poradzić sobie z problemem braku źródła naturalnego światła. Dzięki temu pomieszczenie będzie nie tylko efektowne, ale też wyda się o wiele większe niż w rzeczywistości. Gotowy zestaw wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Jasne kafle

Ten trik wykorzystasz tylko wtedy, gdy dopiero wykańczasz swoją łazienkę lub planujesz jej remont. Zawsze warto postawić na jasne kafle, które nie tylko pięknie odbijają sztuczne światło, ale także są uniwersalne i nigdy nie wychodzą z mody. Zamiast więc podążać za nudnym już trendem stawiania na szarości czy czerń, pozostań wierna np. bieli, ecru czy odcieniom piaskowym.

Duże lustro

Jest idealnym wyborem w sytuacji, gdy zależy Ci na rozjaśnieniu łazienki bez okna. Duże lustro przede wszystkim sprawia, że pomieszczenie wydaje się być o wiele większe. Możesz więc śmiało postawić na lustro np. zajmujące całą ścianę. Odbijające się od niego promienie światła (nawet sztucznego) rozjaśnią łazienkę. Poza tym takie lustro jest super praktyczne, ułatwia malowanie się, dobranie garderoby etc.

Klimatyczne oświetlenie

W łazience bez okna warto postawić na różne rodzaje oświetlenia. Poza górnym i nad lustrem zadbaj również o to, aby w pomieszczeniu znalazły się klimatyczne diody LED. W ten sposób można osiągnąć fantastyczne efekty, np. podświetlając wannę, umywalkę czy toaletę. Takie miękkie światło poprawia nastrój oraz optycznie powiększa pomieszczenie.

Jasne dodatki

Mamy tutaj na myśli wszystkie elementy, których nie może zabraknąć w łazience, czyli chociażby armaturę. Jeśli masz do wyboru modną czarną baterię umywalkową lub chromowaną, zdecydowanie postaw na tę drugą. Nie zapomnij również o drobnych dodatkach, które także mogą wprowadzić do łazienki nieco więcej światła i optycznie ją powiększyć – ręcznikach, dozownikach do mydła i szamponu, wazonikach etc.

Meble w lakierze

Jasne meble z frontami wykończonymi połyskującym lakierem są must have do małej łazienki bez okna. Odbijają one nieliczne promienie światła oraz także optycznie powiększają pomieszczenie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.