Kabina czterościenna – jakie są jej zalety w porównaniu ze standardową kabiną?

Krzysztof Jagielski
08.11.2022

Wybierasz kabinę prysznicową i nie wiesz, na co się ostatecznie zdecydować? W takim razie dorzucimy Ci wątpliwości. Jeśli nie brałaś pod uwagę zakupu kabiny czterościennej, to koniecznie zainteresuj się tym rozwiązaniem. Z naszego poradnika dowiesz się, jakie są zalety kabiny czterościennej w porównaniu z kabiną standardową, montowaną do ściany wykończonej płytkami.

Maksymalna szczelność

Pod tym względem kabina czterościenna dystansuje wszystkie inne rozwiązania. Jeśli masz złe doświadczenia z wiecznie przeciekającymi kabinami przyściennymi, to tym razem rozważ zakup modelu zbudowanego z czterech ścian. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma praktycznie możliwości, aby woda wydostawała się na zewnątrz kabiny, oczywiście pod warunkiem prawidłowego montażu.

Łatwiejszy montaż i demontaż

Co prawda montaż kabiny czterościennej jest dość czasochłonny, natomiast odpada nam tutaj kilka najtrudniejszych czynności wymaganych przy montażu standardowej kabiny. Przede wszystkim nie musimy mocować profili do ściany (żadnego wiercenia), a później jeszcze mozolnie silikonować wszystkich połączeń.

Większa swoboda w zakresie aranżacji łazienki

Ciekawostką jest fakt, że kabiny czterościenne wcale nie muszą być montowane w narożniku łazienki. Spokojnie można ustawić taką kabinę nawet na środku pomieszczenia, o ile oczywiście mamy tam odpływ do kanalizacji i przyłącze wody. Jeśli celujesz w oryginalną aranżację łazienki, to kabina czterościenna może być super wyborem dla Ciebie.

Funkcje SPA

Wiele modeli kabin czterościennych poza dodatkowymi dyszami pełniącymi funkcję hydromasażu posiada również dach. To nie tylko fajny bajer, ale też gwarancja, że podczas brania prysznica w kabinie będzie bardzo ciepło. Nieprzypadkowo to właśnie kabiny czterościenne najczęściej są dostępne z funkcją sauny parowej.

Zasłoni dziury i inne ślady po starej kabinie

Na koniec jeszcze argument, który na pewno przemówi Ci do wyobraźni, jeśli jesteś po demontażu starej kabiny. Zostały po niej dziury w płytkach oraz resztki silikonu. Tylne ściany kabiny czterościennej są wykonane z nieprzezroczystego szkła, dlatego bez problemu zasłonią ten nieestetyczny widok – unikniesz więc większego remontu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie