Masz dość bałaganu w przedpokoju? Te akcesoria pomogą Ci zaprowadzić porządek

Z przedpokojem w mieszkaniu zawsze jest spory problem. Z jednej strony pełni on przede wszystkim funkcję praktyczną, ale z drugiej to od niego zaczyna się „zwiedzanie” prywatnej przestrzeni. Wygląd przedpokoju ma więc decydujący wpływ na odbiór całego mieszkania. Niestety, na co dzień trudno jest utrzymać w nim idealny porządek. Jeśli w Twoim przedpokoju panuje notoryczny bałagan i masz już tego dość, na pewno powinnaś zainwestować w kilka praktycznych akcesoriów.

Szafka na buty

Jeszcze jej nie masz? W takim razie szybko nadrób zaległości. Niewielka szafka na buty od ręki rozwiązuje problem „walającego” się obuwia, które bardzo psuje estetykę przedpokoju. Nie musi to być wcale kawał mebla. W zupełności wystarcza szafka na 4-5 par butów. W końcu obuwie sezonowe i tak powinno się przechowywać w garderobie.

Rada

Rozważ zakup niskiej szafki na buty z siedziskiem. Będzie ono bardzo przydatne, jeśli masz małe dzieci lub w domu mieszka osoba w podeszłym wieku.

Ociekacz

Niezbędny element wyposażenia przedpokoju w sezonie jesienno-zimowym. Ociekacz, w odróżnieniu od materiałowej wycieraczki, nie chłonie wody, można go bardzo łatwo umyć i otrzepać z piasku. W dodatku zabezpiecza podłogę przed wilgocią, co jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy w przedpokoju zostały ułożone laminowane panele. Na rynku są dostępne ociekacze plastikowe i gumowe – te drugie są lepsze, bo „nie jeżdżą” po podłodze i nie hałasują.

Wieszak na kurtki

Nawet jeśli masz w przedpokoju szafę na okrycia wierzchnie, to i tak warto zainwestować w niewielki wieszak. Umówmy się: na co dzień nie chce nam się elegancko wieszać kurtek i płaszczy na wieszakach, a następnie chować ich do szafy. W tym „lenistwie” przodują zwłaszcza dzieci. Dlatego wieszak na kilka kurtek, który przymocujesz do ściany, rozwiąże problem i naprawdę ułatwi utrzymanie porządku w przedpokoju. Koniec z kurtkami leżącymi na podłodze czy niedbale wrzuconymi do szafy!

Pawlacz

Jeśli masz niewielki przedpokój i po prostu brakuje w nim miejsca na zabudowę meblową, to koniecznie weź pod uwagę opcję wykonania pawlacza. Szafki podsufitowe były bardzo modne kilkadziesiąt lat temu i dziś powoli wracają do łask. Są niesamowicie praktyczne. Można w nich przechowywać drobne elementy garderoby, jak czapki, szaliki czy rękawiczki, ale też np. grube ubrania zimowe. Pawlacz zagospodarowuje przestrzeń, której i tak nie jesteś w stanie inaczej wykorzystać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.