Masz w domu MYSZY? Poznaj 5 skutecznych sposobów na wyproszenie niechcianych lokatorów

Choć uważa się, że myszy są problemem tylko na wsi, to w rzeczywistości te sprytne gryzonie mogą się zalęgnąć nawet w eleganckim apartamencie w centrum miasta. Jeśli nagle zaczęłaś zauważać charakterystyczne odchody, a nocami budzą Cię dziwne odgłosy podobne do drapania, to możesz mieć niemal pewność, że w Twoim domu zamieszkała mysz lub myszy. Jak się ich pozbyć? Poznaj 5 skutecznych sposobów.

  1. Wypożycz kota – to nie jest żart. Pożyczanie łownych kotów stosuje się od wielu lat i ta metoda okazuje się nad wyraz skuteczna. Pod warunkiem, że masz dostęp do prawdziwego kociego „fachowca” (nie wszystkie koty są łowne). Możesz iść także o krok dalej i po prostu przygarnąć kota pod swój dach. W ten sposób pozbędziesz się problemu myszy na zawsze.
  2. Porozstawiaj pułapki – oczywiście mamy na myśli pułapki humanitarne, czyli takie, które nie robią zwierzęciu krzywdy. Mysz po wejściu do pułapki nie będzie mogła się z niej wydostać, co pozwoli Ci przenieść ją daleko od domu. Jako wabika użyj wędzonki lub kawałka chleba – wbrew mitom myszy niekoniecznie przepadają za serem.
  3. Użyj naturalnych odstraszaczy – jeśli masz w domu tylko jedną mysz, to jest jeszcze czas, aby odstraszyć ją w naturalny sposób. Myszy nie cierpią zapachu oleandrów, dziewanny i rumianku. Możesz więc ustawić te rośliny w kilku miejscach w domu, a najlepiej w pobliżu gniazda (o ile je znajdziesz). Jest duża szansa, że mysz po prostu się wyprowadzi. Ten sposób nie będzie jednak skuteczny, jeśli gryzoń zdążył się już zadomowić i ma młode.
  4. Odstraszacz elektroniczny – na rynku są specjalne urządzenia, które emitują nieznośny dla gryzoni dźwięk (człowiek go nie słyszy). Takie odstraszacze mogą być bardzo skuteczne, dlatego nie zaszkodzi spróbować. Jest to humanitarny sposób na pozbycie się myszy, jednak znów – mówimy tu o sytuacji, gdy nie masz jeszcze w domu gromadki nieproszonych gości.
  5. Pomoc specjalistów – wszystkie sposoby zawiodły? Nie ma więc na co czekać – pora wezwać fachowców, którzy szybko poradzą sobie z inwazją myszy w Twoim domu. Oczywiście nie łudź się, że zrobią to w sposób humanitarny – zwierzęta po prostu zostaną wytrute, jednak masz gwarancję, że nie ostanie się ani jeden niechciany lokator.

Na przyszłość pamiętaj, aby działać prewencyjnie. Dbaj o porządek w domu, często odkurzaj podłogę i pilnuj, aby nie zostawały na niej kawałki jedzenia. Zamykaj drzwi prowadzące na dwór, na klatkę schodową (szczególnie jeśli mieszkasz na parterze) i do garażu. Walka z myszami jest o wiele trudniejsza niż zabezpieczenie się przed ich inwazją.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.