Poznaj proste sposoby na czystą kabinę prysznicową

Prysznic to ogromna wygoda i oszczędność, dlatego coraz częściej wybieramy go zamiast wanny. Wiele osób narzeka jednak na utrudnione czyszczenie kabiny, która po kilku latach eksploatacji może wyglądać naprawdę nieciekawie. Zamiast męczyć się z szorowaniem kabiny, zastosuj kilka prostych sposobów, które podajemy w tym poradniku. Dzięki nim utrzymanie prysznica w czystości będzie o wiele łatwiejsze.

Ściągaczka do wody

Naprawdę warto w nią zainwestować. Kosztuje kilkadziesiąt złotych, a znacząco ułatwi Ci dbanie o estetyczny wygląd kabiny. Wprowadź w domu prostą zasadę: po każdym skorzystaniu z prysznica należy użyć ściągaczki do szyb kabiny. Dzięki temu nie będzie widać śladów kamienia, a cotygodniowe mycie szyb będzie o wiele prostsze i mniej czasochłonne. Spróbuj, a sama się przekonasz.

Silikon w dłoń

Prawidłowe zasilikonowanie wszelkich połączeń kabiny prysznicowej jest podstawą do tego, by utrzymać ją w czystości na długo. Po kilku latach może być konieczna wymiana silikonu. Jego usunięcie jest proste – wystarczy użyć specjalnego środka. Prawidłowe zasilikonowanie wszelkich szpar minimalizuje ryzyko podciekania wody, a także tworzenia się pleśni. Pamiętaj, by użyć silikonu sanitarnego do łazienek, który jest wzbogacony o środek grzybobójczy.

Dobry środek do kabin

Na rynku jest wiele tego typu środków i wcale nie musisz kupować najdroższego. Warto zainwestować w taki produkt, bo znacząco skraca on czyszczenie kabiny. Środek jest przeznaczony do mycia zarówno brodzika, jak i armatury i szyb. Wystarczy spryskać nim wnętrze kabiny i po kilku chwilach spłukać pianę wodą. Efekt będzie bardzo dobry, a Ty nie zmarnujesz kilku godzin na szorowanie zakamarków.

Soda oczyszczona lub keczup

Oba produkty na pewno znajdziesz w swojej kuchni. Szczególnie polecamy użycie keczupu, który znakomicie radzi sobie z czyszczeniem fug i rdzawych zacieków na płytkach. Jeśli masz białe fugi, to dla bezpieczeństwa lepiej użyj sody oczyszczonej. Wetrzyj środek w fugi, a po kilkunastu minutach wyszoruj starą szczoteczką do zębów lub szorstką gąbką. W ten sposób przywrócić blask fugom, na czym zyska wygląd całego prysznica.

Pamiętaj również, że w dbaniu o kabinę prysznicową najważniejsza jest regularność. Planuj jej czyszczenie minimum raz w tygodniu – wystarczy 10-15 minut pracy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.