Szafki RTV - stylowy dodatek do twojego salonu

Maciej Piwowski
16.12.2020

Szykuje ci się remont mieszkania? A może po prostu chcesz odświeżyć jego wygląd? Niezależnie od przyczyn zastanów się nad doborem mebli do pomieszczenia, które jest laurką twojego domu. Jednym z popularniejszych mebli, które potrafią zachwycić gości jest szafka RTV. Jak ją dobrać do wnętrza?

Meble do salonu - style

Decydując się odświeżyć wygląd swojego salonu warto zastanowić się w jakim stylu chcemy urządzić to pomieszczenie. Odpowiedni dobór mebli i dekoracji sprawi, że pomieszczenie, w którym najczęściej przesiadujemy i przyjmujemy gości będzie zachwycało. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze style i ich cechy charakterystyczne:

  • styl skandynawski - król w przypadku aranżacji salonów. Rządzą tutaj jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń. Drewno wprowadza tutaj przytulność, a żywe rośliny nadają pomieszczeniu świeżość oraz naturalny charakter
  • styl tradycyjny - jeśli cenisz rodzinną atmosferę, salon w takim stylu będzie najlepszym rozwiązaniem. Salon wyposażony w kominek, drewniane meble i podłogę z pewnością sprawią, że pomieszczenie będzie ciepłe i rodzinne
  • styl minimalistyczny - fani nowoczesności zazwyczaj stawiają na ten styl. Jasne kolory i subtelne dekoracje to esencja stylu minimalistycznego. Dużo wolnej przestrzeni sprawia, że człowiek czuje ład i spokój
  • styl industrialny - to idealny styl dla tych, którzy lubią prostotę i stonowane kolory. Prym wiedzie tu cegła i beton oraz oszczędne dekoracje
  • styl eklektyczny - jeśli jesteś osobą niezdecydowaną, to ten styl jest właśnie dla takich osób. Styl eklektyczny łączy ze sobą elementy wyżej wymienionych stylów tworząc niepowtarzalne wnętrze.

Wybierając meble do salonu warto postawić na takie, które są tam niezbędne, a następnie dopasować ewentualnie dodatkowe, które jeszcze bardziej podniosą funkcjonalność pomieszczenia. Niezbędna na pewno będzie kanapa lub sofa, komoda, stolik kawowy czy szafka RTV. Dodatkowo możemy w salonie zaaranżować biblioteczkę, strefę wypoczynkową czy jadalnianą, a nawet miejsce do pracy. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Szafki RTV

Ten mebel stanowi już podstawę wyposażenia salonu. Niezależnie czy chcemy telewizor stojący czy wiszący, warto zaopatrzyć się w szafkę pod telewizor, który w większości salonach jest centrum rozrywki dla rodziny i gości. Szafki RTV https://vivaldimeble.pl/pl/112-szafki-rtv u dobrego producenta mają różne kształty, kolory i funkcjonalność. Wybierając więc ten mebel warto zastanowić się, co dokładnie od niego oczekujemy. Oprócz podtrzymywania telewizora warto mieć miejsce na położenie konsoli, dekodera, zamontowania kina domowego czy po prostu mieć miejsce na odłożenie pilota i schowanie kabli. Szafki pod telewizor mogą więc pełnić funkcję półki, a także organizera. Ich wygląd natomiast stanowi świetną dekorację salonu. Takie szafki mogą być stojące, wiszące, posiadać szklane fronty, a nawet podświetlenie LED. To, w jaki sposób wykorzystamy ten mebel w salonie zależy od naszego gustu i potrzeb.

 

Wybierając szafkę pod telewizor należy kierować się zarówno stylem, jaki wybrałyśmy do salonu, jak i wymiarami szafki. Wysokość tego mebla powinna być dopasowana do wysokości kanapy, sofy czy innego mebla, z którego będziemy oglądać telewizję. Środek ekrany telewizora powinien znajdować się na wysokośc wzroku oglądającego. Szerokość takiego mebla powinna natomiast odpowiadać minimum szerokości telewizora. Jeśli jednak chcemy zamontować kino domowe, a głośniki położyć na szafce RTV, warto wybrać taką, która będzie odpowiednio szersza, by pomieścić zarówno telewizor, jak i dodatki do niego. Przyjmuje się, że mebel ten powinien być o 25% szerszy od telewizora, dla optymalnego zagospodarowania.

Szafka RTV to także miejsce do przechowywania, półki i szuflady to dodatek, dzięki któremu będziemy mogli schować najpotrzebniejsze rzeczy związane z telewizorem (chociaż niekoniecznie) i mieć je zawsze pod ręką. Obecnie większość szafek RTV posiada specjalne miejsce do ukrywania kabli, dzięki czemu nie zamieniają się one w nieestetyczną plątaninę.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.