Tych rzeczy nigdy nie wkładaj do elektrycznej suszarki

Suszarka elektryczna to świetne urządzenie, które oszczędza mnóstwo czasu i znacznie ułatwia życie. Jeśli właśnie zostałaś jej właścicielką, to już Ci zazdrościmy. Zwracamy jednak uwagę, że nie wszystkie rzeczy nadają się do suszenia w ten sposób. Zanim więc po raz pierwszy użyjesz suszarki elektrycznej, przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, czego nigdy nie powinnaś do niej wkładać.

Skórzane ubrania

Absolutnie nie nadają się do suszenia w suszarce elektrycznej. Naturalna skóra pod wpływem bardzo wysokiej temperatury może pękać, na pewno straci swoją elastyczność, przez co ciuch już nigdy nie będzie się prezentować tak dobrze, jak wcześniej.

Buty

Jeśli z jakichś powodów wpadł Ci do głowy pomysł wrzucenia butów do suszarki, to lepiej szybko z niego zrezygnuj. Szczególnie dotyczy to obuwia wykonanego ze skóry.

Biustonosz

Wysoka temperatura spowoduje, że miseczki biustonosza stracą swój kształt, w efekcie czego bielizna będzie się nadawać tylko do wyrzucenia.

Strój kąpielowy

Jeśli nie chcesz się go zbyt szybko pozbywać, to lepiej nie susz go w suszarce elektrycznej. Stroje kąpielowe z reguły są wykonane z tkanin z domieszką sztucznych materiałów, które źle reagują na bardzo wysoką temperaturę. Strój na pewno straci swoją elastyczność, przez co będziesz w nim wyglądać mniej efektownie, a nie o to Ci przecież chodzi.

Rajstopy

Mogłoby się wydawać, że idealnie nadają się do suszenia w elektrycznej suszarce, ale nic bardziej mylnego. Rajstopy i pończochy są cienkie, dlatego pod wpływem wysokiej temperatury zaczną się rozciągać, a nawet mogą popękać. Susz je w łazience, na zwykłej suszarce, ewentualnie na balkonie – nie potrwa to długo.

Ubrania z ozdobnymi dodatkami

Bluzka z cennikami, spodnie z gumowymi ozdóbkami, sweterek ze sztucznymi perłami – te ubrania nigdy nie powinny trafić do elektrycznej suszarki. W najlepszym razie po prostu się zniszczą, a w najgorszym może dojść nawet do pożaru, ponieważ plastik czy guma zaczną się topić!

Do elektrycznej suszarki nigdy nie wrzucaj tez ubrań wykonanych z bardzo delikatnych materiałów oraz tych najcenniejszych. Nie ryzykuj ich zniszczenia w imię wygody i oszczędności czasu.

Jak widać elektryczna suszarka ma swoje wady, a największą jest to, że nie można w niej suszyć wszystkich rzeczy. Przed pierwszym użyciem sprzętu zapoznaj się z instrukcją producenta, w której mogły zostać wymienione także inne zakazane ubrania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.