Zabawki ogrodowe dla dziecka: w jakie warto zainwestować?

Mariusz Siwko
03.03.2021

Choć dziecko powinno mieć zapewniony kontakt z rówieśnikami i regularnie odwiedzać publiczne place zabaw, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dysponując własnym ogrodem urządzić w nim taki mini-plac. To duże udogodnienie nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców, którzy po ciężkim dniu w pracy niekoniecznie muszą mieć zawsze ochotę na wycieczkę na pobliski plac zabaw. Wybór konkretnych zabawek ogrodowych jest uzależniony od budżetu, jakim dysponujemy, a także ilości miejsca. Które sprzęty warto wziąć pod uwagę?

Trampolina

Można długo dyskutować na temat bezpieczeństwa korzystania z trampoliny i jej wpływu na stan dziecięcego kręgosłupa, ale jedno jest pewne: każde dziecko uwielbia szaleć na tym sprzęcie. Na rynku są dostępne trampoliny ogrodowe w różnych rozmiarach, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem takiej, która będzie idealnie pasować do powierzchni terenu oraz zmieści się w budżecie rodziców.

Domek

Może to być zarówno domek na wysokości (z drabinką, zwykle połączony ze zjeżdżalnią i piaskownicą), ale też taki stojący na gruncie. Ten drugi będzie znacznie tańszy i praktyczniejszy, ponieważ można go łatwo złożyć po sezonie i przechować przez zimę np. w garażu. Dzieci kochają domki, bo można się w nich chować i gromadzić swoje skarby. To na pewno będzie strzał w dziesiątkę.

Piaskownica

Niezastąpiony sprzęt dla dziecka w przydomowym ogrodzie. Piaskownica ma tę zaletę, że daje rodzicom święty spokój – przynajmniej na jakiś czas. Można w niej zostawić pociechę i nie martwić się, że coś jej się stanie. Większość dzieci lubi budować różne konstrukcje z piasku. To tani sposób na sprawienie pociesze masy frajdy.

Huśtawka ze zjeżdżalnią

Warto od razu zainwestować w taki tandem, bo różnica cenowa jest niewielka, a jednak dysponując i huśtawką, i zjeżdżalnią, można już stworzyć dziecku namiastkę prawdziwego placu zabaw. Gotowe konstrukcje z drewna można kupić w markecie budowlanym już za około 400-500 złotych. Warto natomiast zwrócić uwagę na rodzaj siedziska – dla małego dziecka trzeba dokupić osobne, pełne, z którego pociecha nie spadnie.

Basen ogrodowy

Nie musi to być od razu wielki basen rozporowy. Już małe baseny dmuchane potrafią dostarczyć dziecku masę frajdy w upalny dzień. Jeśli dysponujemy większą ilością miejsca i chcemy korzystać z basenu rodzinnie, warto zainwestować w solidniejszą konstrukcję, najlepiej z filtrem wody – dzięki niemu nie trzeba będzie wymieniać wody nawet przez cały sezon (przy stosowaniu odpowiedniej chemii basenowej).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.