Żaluzje Drewniane - na czym polega ich fenomen

Mariusz Siwko
11.02.2020

Żaluzje drewniane są eksluzywną ozdobą, która doskonale sprawdzi się jako osłona na małych, dużych i średnich oknach. Skonstruowane z naturalnych komponentów nie tylko świetnie pełnią swe funkcje ochronne, ale także nadają mieszkaniu ciepły, przytulny klimat.

Żaluzje drewniane - elegancki i ponadczasowy dodatek do każdego pomieszczenia

Żaluzje z naturalnego drewna od wielu lat nie wychodzą z mody. Projektanci podkreślają ich stylowość, estetyczność i uniwersalność. Świetnie wyglądają bowiem w każdym wnętrzu - klasycznym, eleganckim czy rustykalnym. Ocieplają i wnoszą podmuch świeżości do minimalistycznych, skandynawskich mieszkań, a także tych urządzonych w surowym, industrialnym stylu. Wykonane z ekologicznego materiału, są idealnym wyborem dla osób lubujących się w dodatkach boho i konsumentów, dla których idea ochrony środowiska jest szczególnie bliska.

Drewniane żaluzje zachwycą klientów poszukujących unikalnego i funkcjonalnego rozwiązania. Są dostępne w wielu odcieniach, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do kolorystyki okien oraz mebli, uzyskując spójne wykończenie pomieszczenia. Naturalne żaluzje dobrze skomponują się z drewnianymi panelami, ramą okienną i dodatkami w neutralnych, stonowanych barwach. Wymagający użytkownicy docenią natomiast ich niepowtarzalność - wręcz niemożliwym jest otrzymanie dwóch produktów o identycznym odcieniu bądź osłojeniu.

Nowoczesne i funkcjonalne akcesorium

Żaluzje z drewna są urokliwym i atrakcyjnym rozwiązaniem, ale ich funkcje wykraczają daleko poza samą estetykę. Zamieszczone w oknie, zapewniają doskonałą osłonę przed nadmiernym, jaskrawym oświetleniem. Mechanizm stosowany w nowoczesnych modelach pozwala na zmianę ustawienia lamelek, a tym samym swobodną regulację ilości i kąta padania światła. Obracanie lamelek, zwijanie lub opuszczanie żaluzji może być sterowane ręcznie, za pomocą pilota radiowego, a także z poziomu aplikacji mobilnej.

Żaluzje doskonałe spełniają swoje zadanie zarówno latem, jak i zimą. W ciepłym okresie ochronią przed słońcem i zbytnim nagrzewaniem się pomieszczenia. W zimniejsze dni - jako izolator termiczny - nie dopuszczą do wychłodzenia, zatrzymując ciepło wewnątrz domu. A oprócz tego, niezależnie od pory roku, dobrze sprawdzą się jako bariera przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów i obcych ludzi.

Wykonane z wysokojakościowych materiałów takich jak azjatyckie drewno typu Basswood dostępne w ofercie markowego producenta żaluzji drewnianych firmy Karnix (https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html), żaluzje są trwałym i solidnym elementem wyposażenia. Udowodniono, że dobry model może skutecznie służyć przez wiele lat. Sprzęt, odpowiednio zaimpregnowany, jest odporny na wilgoć, zmiany temperatury i ekspozycję słoneczną. Nie niszczy się, dzięki czemu na długo zachowuje piękny i naturalny wygląd.

Żaluzje z drewna - wygodne i łatwe do utrzymania w czystości

Wbrew powszechnemu mniemaniu, regularne dbanie o kondycję żaluzji nie jest problematyczne. Wystarczy, że raz na jakiś czas przetrzesz je suchą ścierką. Jak zalecają producenci, żaluzje drewniane powinny być czyszczone na sucho (można je odkurzyć lub sprzątnąć klasyczną szmatką). Od czasu do czasu polecane jest stosowanie specjalnych preparatów przeznaczonych do konserwacji drewna, które nadadzą listewkom blask i nie dopuszczą do zbytniego gromadzenia się kurzu.

W doborze preparatu zalecana jest szczególna ostrożność. Substancje chemiczne występujące w środach czyszczących mogą uszkodzić delikatną powłokę drewna. Żaluzje z naturalnego materiału nie powinny być także moczone - kontakt z wodą może spowodować zmianę kształtu i nieestetyczne wyginanie się listew. Drewno jest materiałem bardzo wrażliwym na wilgoć, a tym samym nie powinno być stosowane jako osłona okien kuchennych czy łazienkowych.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.