Żaluzje drewniane na wymiar- najlepsze rozwiązanie w atrakcyjnej cenie

Krzysztof Jagielski
26.04.2021

Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów przesłon okiennych. Co jakiś czas trendy się zmieniają i do mody wchodzą inne warianty żaluzji. Modelem, który jest ponadczasowy i uniwersalny są żaluzje drewniane. To właśnie specyfika tego materiału od wielu lat zachwyca nawet najbardziej wymagających klientów.

  1. Materiał najwyższej jakości
  2. Do jakich wnętrz pasują żaluzje drewniane?
  3. Żaluzje drewniane na wymiar
  4. Żaluzje drewniane bezinwazyjne- zalety

Materiał najwyższej jakości

Drewno jest materiałem, który świetnie sprawdza się w różnego rodzaju produktach. Zawsze wygląda niezwykle stylowo i elegancko. Zestawić można go z niemal wszystkimi kolorami i strukturami. Drewno jest materiałem najwyższej jakości, odpornym na uszkodzenia, czy odbarwienia. Jeśli chodzi o żaluzje, ważne jest również to, że jest odporne na działanie promieni słonecznych- nie niszczą one materiału. Jest to zatem bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się przez lata. Co ważne kształt słojów na drewnie jest niepowtarzalny. Mamy więc pewność, że nikt inny nie będzie posiadał dokładnie takich samych przesłon.. Najważniejszym zadaniem żaluzji jest oczywiście uchronienie pomieszczenia przed słońcem. W przypadku żaluzji drewnianych mamy pewność, że niechciane promienie słoneczne nie będą dostawać się do pomieszczenia.

Do jakich wnętrz pasują żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane można dopasować do praktycznie każdego typu wnętrz. Drewno świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim. Zarówno w odcieniu jasnym, jak i ciemnym. Mogą one idealnie przełamać surowy klimat wnętrz. Drewno doskonale sprawdza się również w pokojach o charakterze rustykalnym. W połączeniu z drewnianymi meblami można uzyskać naprawdę ponadczasowy wygląd pomieszczenia. Na rynku znaleźć można wiele rodzajów drewna, wykorzystywanego do produkcji żaluzji. Ważne, by drewno to było materiałem wysokiej jakości. W większości pomieszczeń najlepiej sprawdzają się żaluzje:

  • o klasycznym, drewnianym kolorze
  • bambusowe
  • laminowane
  • z serii drewno Pure

Żaluzje drewniane na wymiar

Rozmiar okien może znacząco różnić się w każdym pomieszczeniu. Wybór żaluzji drewnianych na wymiar, jest więc najlepszym rozwiązaniem. Może dopasować je do każdego rozmiaru i kształtu okna. Dzięki tej opcji  będziemy mieć pewność, że żaluzje w żadnym miejscu nie będą odstawać. Przy zamówieniu wystarczy tylko podać wymiary szerokości i wysokości okna. Dobranie żaluzji na wymiar pozwala również na swobodny wybór ich koloru, materiału oraz szerokości lameli. W większości domu można spotkać się z żaluzjami drewnianymi 50mm. Oznacza to, że są one wyposażone w lamele o szerokości 50 milimetrów. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w różnych pomieszczeniach, zarówno tych większych jak i mniejszych.

Żaluzje drewniane bezinwazyjne- zalety

Wybierając przesłony okienne najlepiej zdecydować się na drewniane żaluzje bezinwazyjne. To świetna alternatywa dla tradycyjnych rolet, które powoli przestają być tak często kupowane. Ich główną zaletą jest to, że nie niszą one okien. Bezinwazyjność montażu polega na braku konieczności wiercenia w oknie. Najczęściej do montażu stosuje się zaczepy lub haczyki. Jest to bardzo prosta czynność, z którą poradzi sobie każdy. Drewniane żaluzje bezinwazyjne są również bardzo estetycznym rozwiązaniem. Okno wygląda wtedy elegancko i stylowo.

Żaluzje drewniane na wymiar są świetnym rozwiązaniem, które może sprawdzić się w każdego rodzaju pomieszczeniach. Niezależnie od tego, czy szukamy przesłon do małego pokoju, dużego salony, biura, czy sali konferencyjnej. Ważne jest, jednak by wybierać produkty sprawdzonych i profesjonalnych firm. Daje nam to gwarancje, tego, że materiał wykonania będzie najwyższej jakości, a rolety posłużą nam na lata.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.