Dlaczego kemping to najlepszy wybór na wakacje z dzieckiem?

Mateusz Nowak
20.09.2021

Kempingi wciąż wielu z nas kojarzą się z zaniedbanymi polami namiotowymi, na których panują spartańskie warunki. Nie ma to jednak nic wspólnego z prawdziwymi ośrodkami wypoczynkowymi dla rodzin zlokalizowanymi głównie na południu Europy. Włoskie czy chorwackie kempingi potrafią zachwycić jakością zakwaterowania, atrakcjami wodnymi oraz stanem sanitariatów. Nie jesteś przekonana? W takim razie sprawdź, dlaczego wakacje na kempingu są idealną opcją dla Twojego dziecka.

Swoboda

Żaden hotel, a tym bardziej pensjonat, nie zapewni dziecku takiej swobody, jak właśnie kemping. Z uwagi na olbrzymią powierzchnię terenu dzieci mogą do woli jeździć na rowerach, hulajnogach czy rolkach i czuć się bezpiecznie. Na terenie dobrego kempingu zawsze znajduje się co najmniej kilka placów zabaw. Dzieci jest tak dużo, że ich krzyki nikomu nie przeszkadzają, a już na pewno nikt nie zrobi z tego powodu awantury. Jeśli więc chcesz, aby Twoje pociechy mogły się naprawdę wyszaleć podczas wakacji, to kemping jest idealną opcją.

Bliskość natury

Ten argument powinien Cię przekonać w sytuacji, gdy mieszkacie w bloku i Twoje dzieci na co dzień mają ograniczone możliwości w zakresie kontaktu z naturą. Pod tym względem kemping jest bezkonkurencyjny. Wszędzie jest mnóstwo roślinności, domki czy parcele znajdują się w pobliżu terenów zielonych, a ścieżki spacerowe i drogi dojazdowe zostały rozplanowane w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać naturalne ukształtowanie kempingu.

Nauka samodzielności

Tak, wakacje na kempingu są super sposobem na to, aby zachęcić dziecko do stopniowego usamodzielniania się. Koniecznie pokaż pociesze teren kempingu, a następnie wyślij ją samą po świeże bułki do marketu – może tam podjechać rowerem czy hulajnogą. W ten sposób dziecko nie tylko zasmakuje samodzielności, ale też będzie mieć kontakt z językiem obcym.

Bezpieczeństwo

Kempingi są super bezpieczne, ponieważ obowiązują na nich zasady, których celem jest ochrona najmłodszych gości. Jeśli na kempingu jest dopuszczony ruch samochodów, to kierowcy muszą się stosować do rygorystycznych ograniczeń prędkości (i każdy tego przestrzega). Teren zawsze jest też ogrodzony i na kemping nie mogą wejść osoby niemające rezerwacji.

Brak miejsca na nudę

Kempingi, zwłaszcza te na południu Europy, słusznie są określane mianem wakacyjnego raju dla dziecka. Nawet te tańsze oferują dostęp do basenu (w droższych znajdziesz prawdziwe parki wodne), placów zabaw, animacji, wieczornych występów i dyskotek. Dziecko ma więc zapewnione atrakcje praktycznie od rana do wieczora, i to bez konieczności wychodzenia poza kemping.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.