Dlaczego to Twój partner powinien odprowadzać dziecko do przedszkola?

Marek Szydełko
24.09.2020

Posłanie dziecka do przedszkola nie jest łatwym momentem dla rodziców, a już szczególnie dla mam, które bez przerwy się zamartwiają, czy pociecha nie będzie płakać, czy poradzi sobie w nowym środowisku, czy polubi panie itd. Silne emocje, jakie udzielają się matce, mogą niestety spowodować, że dziecko zacznie się panicznie bać pójścia do placówki. Jest to jeden z kilku powodów, dla których odprowadzanie dziecka do przedszkola lepiej będzie zostawić tatusiowi. Inne wymieniamy w naszym poradniku.

Mężczyźni nie są tak ckliwi

A to dobrze robi dziecku, które siłą rzeczy boi się trochę pójścia do przedszkola. Mężczyźni potrafią bardzo dobrze ukrywać swoje emocje i nawet jeśli tatuś w środku sam trzęsie się jak galareta, to nie da raczej tego po sobie poznać. Będzie działać metodycznie: idziemy do przedszkola, rozbieramy się, szybki przytulas i do sali. Mamy mają jednak z tym większy problem, często pożegnanie się przedłuża, a to niestety nie ułatwia dziecku zadania.

Dziecko z tatą szybciej się uwija

Szczególnie o poranku, kiedy trzeba wstać z łóżka, umyć się, zjeść śniadanie i ubrać do przedszkola. Sama na pewno wiesz, jak frustrujące potrafią być poranki. Przy Tobie dziecko ma zawsze coś do powiedzenia, coś musi zrobić, gdzieś zajrzeć i znaleźć milion innych powodów, by nie wyjść z domu na czas. Mężczyźni dużo lepiej radzą sobie z wprowadzaniem dyscypliny, ucinając wszelkie próby przedłużania i skuteczniej motywując dziecko, by się pospieszyło.

Fajny sposób na zaangażowanie zapracowanego faceta w obowiązki rodzinne

Jeśli Twój facet na co dzień ma mocno ograniczony kontakt z dzieckiem, bo pracuje do wieczora i w domu bywa raczej gościem, to etap pójścia pociechy do przedszkola jest idealnym momentem na wprowadzenie kilku zmian. Jedną z nich powinno być wymuszenie na ojcu, aby odprowadzał dziecko rano do przedszkola. Na pewno może sobie poukładać pracę w taki sposób, aby znaleźć na to czas.

Będzie to dla niego idealny trening ojcostwa oraz po prostu okazja do tego, aby jednak choć przez kilka chwil pobyć z dzieckiem, porozmawiać z nim, poznać jego problemy i zwyczaje. Poza tym tatuś może się dowiedzieć, że opieka nad dzieckiem nie jest wcale taką błahostką i dzięki temu bardziej docenić Ciebie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.