Dlaczego warto jak najszybciej wrócić do pracy po porodzie?

Maciej Piwowski
04.02.2023

Poród to dopiero pierwszy etap zwiastujący trudy macierzyństwa. W ciągu pierwszych kilku miesięcy po narodzinach dziecka doświadczysz skrajnego zmęczenia, bólu, irytacji, dużych wahań nastroju i zniechęcenia. To wszystko na szczęście minie, a aby stało się to jak najszybciej nie warto zwlekać z powrotem do pracy – zwłaszcza, gdy wykorzystujesz urlop macierzyński. Sprawdź, dlaczego szybki powrót do pracy po porodzie jest jak najbardziej wskazany.

Potrzebujesz kontaktu z ludźmi

Sama szybko dojdziesz do takiego wniosku, gdy przez kilkanaście tygodni będziesz skupiona tylko na dziecku. W pewnym momencie zacznie Ci brakować kontaktu z innymi, DOROSŁYMI ludźmi, z którymi można porozmawiać nie tylko o dzieciach, obiadkach, kolkach i częstotliwości wypróżnień.

Nie stracisz kontaktu z rynkiem pracy

Wiele kobiet niestety na własne życzenie stawia się w bardzo trudnej sytuacji zawodowej, świadomie rezygnując z powrotu do pracy po urodzeniu dziecka i idąc na urlop wychowawczy. Tak długa przerwa nie służy Twoim kompetencjom i sprawia, że przestajesz być atrakcyjnym pracownikiem dla potencjalnych pracodawców.

Ułatwisz sobie i dziecku kolejne kroki w rozwoju

Wiemy, że zostawienie półrocznego dziecka w żłobku czy pod opieką babci nie jest niczym przyjemnym. Szybko jednak o tym zapomnisz i zaczniesz dostrzegać plusy tej decyzji. Zaowocuje ona również w niedalekiej przyszłości, gdy trzeba będzie posłać dziecko do przedszkola. Ten etap będzie już o wiele łatwiejszy – trzymaj nas za słowo.

Zaangażujesz partnera w opiekę nad dzieckiem i sprawy domowe

Dobrym powodem, aby jak najszybciej wrócić do pracy po porodzie jest również postawienie partnera w sytuacji bez wyjścia, kiedy to musi się on bardziej zaangażować w życie rodzinne. Odebrać dziecko ze żłobka, przygotować obiad, pomóc w sprzątaniu itd. Gdy będziesz w domu, to Twój facet zyska wygodną wymówkę, aby się od tego wszystkiego odciąć.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.