Dlaczego warto podróżować z dzieckiem pociągiem?

Krzysztof Jagielski
03.06.2024

Większość rodziców wychodzi z założenia, że najwygodniejszą opcją podróżowania z dzieckiem jest własny samochód. Tymczasem równie komfortowo, a często nawet bardziej może być w pociągu. Sprawdź, dlaczego w następną podróż z dzieckiem warto wybrać się właśnie tym środkiem lokomocji.

Bezpieczeństwo

Podróże pociągiem uchodzą za wyjątkowo bezpieczne. Statystyki wypadków jasno wskazują, że jest to jeden z najmniej ryzykownych środków lokomocji, zwłaszcza w porównaniu z samochodem.

Wysoki komfort

Duży przedział, możliwość przechadzania się korytarzami, bezpośredni dostęp do łazienki, a nawet do wagonu restauracyjnego – to wszystko powoduje, że podróż pociągiem jest naprawdę bardzo komfortowa, również z punktu widzenia rodziców ruchliwego i ciekawskiego dziecka.

Odpoczynek

Wybierając pociąg nie ma sytuacji, w której kierowca musi zachować koncentrację przez np. 8 czy 10 godzin, dojeżdżając na miejsce w stanie skrajnego zmęczenia. Tutaj odpocząć może cała rodzina, skupiając się tylko na sobie, grając w gry, czytając książki czy choćby oglądając filmy familijne na tablecie.

Czas

Podróż pociągiem jest coraz szybsza, również w Polsce, co jest zasługą licznych inwestycji na kolei. Biorąc pod uwagę korki może się okazać, że szybciej dotrzecie na miejsce właśnie pociągiem.

Koszty

Podróżowanie pociągiem może być znacznie tańsze w porównaniu z samochodem, szczególnie biorąc pod uwagę obecne ceny paliw. Warto to dokładnie policzyć, co umożliwiają internetowe systemy rezerwacji biletów kolejowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie