Drobne upominki mikołajkowe dla dziecka – sprawdź te pomysły

Piotr Kowalczyk
31.01.2024

W wielu domach Mikołajki są dość problematycznym świętem. Z jednej strony chcemy coś podarować dziecku, a z drugiej te naprawdę efektowne prezenty zostawiamy na Wigilię. Jak to pogodzić? Nasza rada to kupić dziecku jakieś drobiazgi, z których pociecha na pewno się ucieszy, a jednocześnie nie będą one ani bardzo kosztowne, ani przesadzone. Kilka gotowych pomysłów na drobne upominki mikołajkowe znajdziesz w naszym poradniku.

Słodkości

Zaczynamy od oczywistej propozycji, czyli po prostu od słodyczy. Nawet jeśli reglamentujesz dziecku słodkości (i słusznie), to w tym wyjątkowym czasie można przymknąć oko na zalecenia dietetyczne i podarować pociesze np. tabliczkę dobrej czekolady, pianki czy popularne kinderki.

Zabawne skarpetki

To wręcz idealny upominek mikołajkowy. Ważne, aby skarpetki nie były zwyczajne, ale fantazyjne, zabawne, na przykład pięciopalczaste w bardzo efektownej wersji kolorystycznej. Dziecko z pewnością od razu je założy i będzie w nich paradować po domu.

Kubek, bidon do przedszkola/szkoły

Fajny, praktyczny, a do tego efektowny prezent, z którego dziecko na pewno się ucieszy – zwłaszcza, gdy na kubku czy bidonie znajdzie się jego ulubiona postać z bajki czy serialu. W przypadku bidonu od razu będziemy mieć te z głowy zakup nowego naczynia na kolejny semestr w szkole lub przedszkolu.

Jajko niespodzianka

Niezawodny prezent, który wywoła uśmiech na twarzy każdego młodszego dziecka. Geniusz jajka niespodzianki polega na tym, że w ramach jednego upominku dziecko otrzymuje i coś słodkiego, i drobną zabawkę.

Przybory plastyczne

Tych nigdy za wiele, a ponieważ nie są drogie, to śmiało można je podarować dziecku na Mikołajki. Wiele dzieci ucieszy się, gdy znajdzie w butach np. nowy zestaw pisaków, kredek, blok z wycinankami czy zeszyt z naklejkami. Dodatkowo taki prezent pozwoli zagospodarować dziecku czas nieobecności w przedszkolu czy szkole w związku z przerwą świąteczno-noworoczną.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie