Idealna sukienka do porodu - czyli jaka?

Jerzy Biernacki
04.06.2020

Im bliższy termin porodu, tym intensywniej przyszła mama zaczyna myśleć o przygotowaniu torby do porodu dla siebie i maleństwa. Jestem szczęśliwa i jednocześnie dumna, że kobiety w Polsce coraz większą uwagę kierują na to w czym będą rodzić i przebywać w szpitalu, bo poród…. poród to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Często wywołujące strach, ale też ciekawość! Tak, ciekawość, jak zachowa się moje ciało, czy dam radę, a przede wszystkim jakie będzie to dzieciątko z którym tak bardzo chciałam się zobaczyć przez ostatnie 9 miesięcy

Często przytacza się porównanie, że poród jest jak przebiegnięcie maratonu, albo wejście na ośmiotysięcznik, no właśnie… przygotowując się do maratonu chcesz ubrać jak najwygodniejszy, niekrępujący Twoich ruchów strój, oraz sprawdzone i niezawodne buty, prawda?

Tak samo jest z porodem, to ubranie, które zabierzemy ze sobą ma nie tylko służyć „do zakrycia ciała”, nie, nie, nie i jeszcze raz nie!

Powtarzam i będę powtarzać jak mantrę: „ w tym wymagającym i często niekomfortowym momencie, zróbmy wszystko aby zwiększyć przyszłej mamie komfort porodu!” i to jest mój cel nadrzędny drogie mamy, dać wam maksimum komfortu i wspomóc was w tym wymagającym momencie, jak?

1.Odpowiednia długość sukienki do porodu

W trakcie porodu nie tylko leżysz. Aby ulżyć sobie w skurczach często korzystamy ze spaceru po korytarzu, z piłki gimnastycznej i ćwiczeń na niej, które przynoszą ulgę i zmieniamy co chwile pozycje….dlatego „za duży t-shirt” albo zwykła koszulka, która po naciągnięciu się na brzuchu nie zakryje nam pośladków i nie zapewni intymności ;)

 2.KTG

Dostęp do brzucha jest niezbędny, aby przeprowadzić KTG, dlatego tak pomocne okazuje się rozpięcie, które umożliwi badanie, bez konieczności odkrywania naszych intymnych części ciała

3. Znieczulenie zewnątrzoponowe

Często zbawienie w trakcie porodu, umożliwia nam zebranie sił na nowo, a przede wszystkim przynosi ulgę w skurczach. Podobnie, jak przy badaniu KTG, ułatwiony dostęp do lędźwi pozwoli anestezjologowi podać znieczulenie, bez konieczności podnoszenia całej koszuli do góry

 4. Kangurowanie

Kiedy już nasze maleństwo powita nas swoim płaczem, dostajemy nagrodę w postaci możliwości zobaczenia, przytulenia i ucałowania dzieciątka. Kontakt skóra dla skóry tak ważny do zbudowania więzi, oswojenia z zapachem i ogrzania maleństwa swoim ciepłem. Rozpinana górna część daje dostęp do piersi, a materiał pozwoli nam przykryć małego zmarzlucha;)

5. Karmienie piersią

Jeszcze jedna niezwykle pożyteczna funkcja łatwego dostępu do piersi – czyli karmienie. Rozpinanie na ramionach ułatwia dostęp do piersi, a łatwe zapinanie na rzepy pozwala bez problemu zapiąć sukienkę jedną ręką.

Ach i jeszcze jedno, nasze sukienki do porodu są z naturalnej bawełny z dodatkiem elastanu (dla większego komfortu), dlatego bez obaw możesz je prać w 60 stopniach, a przecież w trakcie porodu nie dzieje się nic takiego co by wymagało wyrzucenia tego produktu po jednym użyciu J Później będzie Ci idealnie służyła jako koszula nocna, z funkcją karmienia.

Serdecznie Cię zapraszam do poznania naszej oferty sukienek do porodu, które spełniają wszystkie powyższe funkcje: https://mocemamy.pl/kolekcja/do-porodu

Joanna

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie