Idealne prezenty na urodziny dla 7-latków

Piotr Kowalczyk
26.08.2016

Urodziny to ważny dzień w życiu każdego malucha. Dzieciaki cały rok czekają na imprezę urodzinową, zaproszonych gości i tort, ale przede wszystkim na prezenty. Twoja pociecha niedługo kończy 7 lat, a Ty nie wiesz, co powinnaś kupić jej z tej okazji? Obawiasz się, że wybrany przez Ciebie podarek nie przypadnie do gustu Twojej córce lub synowi? Bez obaw! Poniżej przedstawiamy preznty, które na pewno spodobają się wszystkim solenizantom.

Zestaw małego chemika

Twoje dziecko ma wiele zabawek, ale większość z nich dawno już mu się znudziła? Nie wydawaj pieniędzy na kolejny samochód czy lalkę! Zainwestuj w tzw. zestawy edukacyjne. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się te dla małych chemików – pozwalają szkrabom poznać tajniki chemii i substancji chemicznych, które je otaczają. Takie zabawki przybliżają najmłodszym w prosty i przystępny sposób wiedzę z określonej dziedziny, ale też umożliwiają przeprowadzanie prostych eksperymentów chemicznych, które zapewnią więcej rozrywki niż niejeden program telewizyjny.

Klocki LEGO

Klocki, które przez lata pokochali wszyscy – dzieci i dorośli. Nie tylko wpływają na kreatywność, usprawniają strategiczne myślenie i uczą cierpliwości, ale przede wszystkim gwarantują ogromną frajdę! Myślisz, że klocki spodobają się tylko chłopcom? Nic bardziej mylnego! W sklepach typu https://salonklockow.pl/ znajdziesz bardzo wiele zestawów, z których znaczną część stanowią te przygotowane z myślą o dziewczynkach, np. LEGO Princess Disney, LEGO Elves czy LEGO Friends. Jednak największą zaletą LEGO jest możliwość układania ich w większym gronie, np. wraz z rodzicami.

Rower, deskorolka, rolki

Twojej córce i synowi ruch przyda się nie tylko od święta. 7. urodziny to świetna okazja do wyposażenia malucha w rower, deskorolkę lub rolki. Dzięki nim będzie częściej wychodzić z domu, co nie dość, że poprawi jego odporność, to jeszcze pozwoli zacieśnić więzi z kolegami z podwórka. Taki podarek ma też jeszcze jeden plus: będziesz mogła pomóc solenizantowi w nauce jazdy, tym samym więcej czasu spędzicie wspólnie. 

Gry planszowe

Chciałabyś podarować swojemu dziecku prezent, który będzie służył nie tylko rozrywce, ale przede wszystkim wpłynie na jego kreatywność? Idealnym rozwiązaniem będą gry planszowe, które nigdy nie wychodzą z mody. Na rynku znajdziesz wiele tematycznych planszówek. Dla 7-latków zdecydowanie najlepsze będą te osadzone w świecie ulubionych bohaterów z bajek i filmów, np. Krainy Lodu, Harrego Pottera czy Minionków. Spokojnie możesz wybierać nieskomplikowane gry ekonomiczne w stylu Monopoly Junior, ale Twoja pociecha poradzi sobie też z klasycznymi Warcabami czy Chińczykiem.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie