Jak zrobić BAZĘ idealną na jesienne wieczory?

Piotr Kowalczyk
16.10.2020

Domowe bazy dla dzieci — długie jesienne wieczory to najlepszy czas, żeby przypomnieć sobie dzieciństwo i sprawić, żeby nasze dzieci poczuły choć trochę ich klimat. Zbudujmy razem z naszymi pociechami tę super kryjówkę, w której tak chętnie spędzaliśmy czas.

Zacznijmy od koca lub kołdry.

To pierwszy element, który sprawi, że baza dla dzieci w domu uzyska swój specyficzny klimat. Dobrze by było, gdyby jego wymiary przekraczały 180cm - dzięki temu stworzą się “ścianki”, w których nie będzie prześwitów. Dodatkowo osłonimy się od zewnętrznych źródeł światła, co da nam spore pole do popisu, jeśli chodzi o ulepszenie bazy.

Krzesła lub stół.

Teraz potrzebne są meble, pomiędzy którymi przewiesimy kołdrę lub koc. Możemy to zrobić, ustawiając krzesła oparciem do siebie, w odległości takiej, na którą pozwala nam wielkość koca. Nakrywamy je teraz kocem. Żeby nie zsuwał się on i nie zawalał naszej bazy, trzeba położyć coś ciężkiego ( na przykład kilka książek) na rogi, które leżą na siedzisku krzesła.

W ten sposób mamy już gotowy daszek i ścianki.

Jeśli natomiast używamy, jako szkieletu, stołu, to najlepiej będzie, jeśli weźmiemy do tego kilka koców. Dzięki nim zyskamy większą przestrzeń i o wiele lepiej “zbudujemy” ściany. W tej sytuacji po prostu zsuwamy rozłożony koc z krawędzi stołu, dopóki nie dotknie ziemii. Później przytrzymujemy go książkami, żeby nie zsunął się całkowicie (jak w przypadku krzeseł). Tak przygotowana baza dla dzieci w domu jest gotowa na dalsze ulepszenia.

Poduszki. Dużo poduszek.

W bazie dla dzieci nie może ich zabraknąć. Na pewno pamiętacie, jak już mieliście szkielet swojej, to znosiliście do niej poduszki. No w końcu w środku musi być miękko i wygodnie. Dlatego poduszki to konieczność. Chyba że jesteście minimalistami i zamiast poduszek wymościcie wnętrze kolejnym kocem lub nawet materacem czy karimatą. Co jednak nie zmienia faktu, że na poduszkach leży się najwygodniej.

Światełka, zabawki, laptop i… przekąski.

No i teraz czas na najlepsze, czyli dekoracje, przez które nasza stara BAZA dla dzieci stanie się przytulnym miejscem na miarę XXI wieku. Lampki, na przykład typu cotton bals, możemy rozwiesić pomiędzy jednym krzesłem a drugim lub podkleić taśmą do spodu stołowego blatu. Dzięki temu rozświetlą wnętrze naszej kryjówki ciepłymi barwami. Ulubione zabawki umilą czas spędzany w bazie za dnia, a wieczorami możemy, razem z naszymi dziećmi, obejrzeć w środku bajkę lub film. Nie zapominajmy również o zdrowych przekąskach, które najlepiej smakują w bazie dla dzieci! :)

Po co nam BAZA?

Już samo jej budowanie to super alternatywa na spędzanie czasu z dziećmi, o wiele lepsza od gry na smartfonie lub wpatrywania się godzinami w ekran telewizora. Możecie przy tym pomóc swojemu dziecku rozwinąć zdolności manualne rozszerzyć jego pojęcie o budownictwie. Jeśli lekarz dziecięcy zalecił dziecku pozostanie w domu, to baza jest idealnym miejsce, w którym za dnia maluch może zająć się sobą, a wieczorami bawić się z Wami i słuchać Waszych opowieść.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.