Jaki przewijak dla maluszka kupić?

Mariusz Siwko
04.06.2018

Przewijak bez wątpienia jest niezbędnym elementem niemowlęcej wyprawki. Trudno wyobrazić sobie bez niego wykonywanie codziennych czynności przy maluszku. Obecnie na rynku są dostępne różne rodzaje przewijaków. Największą popularnością cieszą się te na łóżko, z komodą oraz z wanienką. Który wybrać? Podpowiadamy w naszym poradniku.

Przewijak na łóżeczko

To zdecydowanie najbardziej uniwersalna opcja. Takie przewijaki są dostępne w każdym sklepie z artykułami dziecięcymi i zwykle stanowią pierwszy wybór młodych rodziców. Za zakupem przewijaka na łóżeczko przemawia także atrakcyjna cena zakupu – porządny produkt można mieć już za 60-70 złotych.

Przewijak należy dopasować do rozmiarów, a konkretnie szerokości łóżeczka. Powinien być wykonany z łatwego w czyszczeniu materiału. Od razu warto się też zaopatrzyć w bawełniany ochraniacz, dzięki któremu maluszkowi nie będzie chłodno podczas zmiany pieluszki czy wykonywania innych czynności higienicznych.

Przewijak z komodą

To rozwiązanie szczególnie polecamy do małych pokoików dziecięcych, w których nie ma miejsca na osobną komódkę ubraniową. Wówczas zyskamy meble 2w1, co jest bardzo praktyczne i do tego estetyczne. Młoda mama może wygodnie przewijać dziecko, zachowując dostęp do wszystkich akcesoriów, które są ułożone w szufladkach. Mamy tutaj więc do czynienia z prawdziwym „centrum” pielęgnacji maluszka.

Wadą przewijaka z komodą na pewno jest znacznie wyższa cena zakupu w porównaniu do przewijaka na łóżeczko. Trzeba jednak pamiętać, że kupujemy nie tylko przewijak, ale też mebel do przechowywania ubranek i dziecięcych akcesoriów. Ponadto taka komoda może posłużyć bardzo długo. Gdy dziecko nie będzie już korzystać z przewijaka, wystarczy go usunąć – w ten sposób zyskuje się dodatkową półkę.

Przewijak z wanienką

Jest to najrzadziej wybierane rozwiązanie, ponieważ rodzice obawiają się o stabilność stojaka do wanienki. W większości przypadków niepotrzebnie. Porządny produkt gwarantuje, że wanienka się nie przewróci – choć oczywiście niezbędny jest stały nadzór mamy lub taty. Przewijak nakłada się na wanienkę. Po wyjęciu dziecka z kąpieli można je wygodnie przewinąć i ubrać.

To fajne rozwiązanie do małych mieszkań, a także dla rodziców, którym zależy, by kąpiąc dziecko mogli zachować pozycję wyprostowaną – chociażby z uwagi na problemy z kręgosłupem.

Co zatem wybrać? Naszym faworytem jest przewijak na łóżeczko, który jest tani, bardzo praktyczny i wygodny w codziennym użytkowaniu. Dwa pozostałe rozwiązania polecamy głównie właścicielom małych mieszkań.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.