Jakich produktów dla dziecka nie powinnaś kupować bez wcześniejszego przymierzenia?

Mateusz Nowak
16.04.2018

Wszystkie kupujemy w Internecie, bo to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Bywa jednak, że lepiej jest ruszyć się z domu i poszukać potrzebnych produktów dla dziecka w sklepach stacjonarnych. Nie, nie chodzi wcale o potrzebę wyjścia do ludzi. W grę wchodzą tutaj kwestie czysto praktyczne i użytkowe. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, których produktów dla dziecka nie należy kupować bez ich wcześniejszego przymierzenia.

Fotelik samochodowy

Nigdy nie kupuj go „na oko” czy pod wpływem pozytywnej recenzji znalezionej w sieci. Warunkiem bezpiecznego przewożenia malucha jest to, czy fotelik idealnie pasuje zarówno do dziecka, jak i do kanapy samochodu. Nie jest to takie oczywiste! Nawet jeśli producent informuje, że fotelik jest kompatybilny z danym modelem auta, to i tak niezbędne jest przymierzenie produktu.

Źle dobrany fotelik nie zapewni Twojej pociesze wystarczającego bezpieczeństwa, a także będzie po prostu niewygodny, co zawsze będzie się  kończyć płaczem i marudzeniem w trakcie jazdy. Poświęć trochę czasu na to, by znaleźć dobrze zaopatrzony sklep z fotelikami w swojej okolicy. Zakupu możesz dokonać w Internecie, ale dopiero po przymierzeniu!

Nosidło

Chusty i nosidła ergonomiczne cieszą się ogromną popularnością wśród młodych rodziców, a szczególnie mam. Ten produkt bez wątpienia jest bardzo praktyczny, umożliwia trzymanie dziecka blisko siebie bez zajmowania rąk. Możesz więc np. gotować obiad czy zmywać naczynia, a maluch spokojnie obserwuje sobie świat z poziomu Twojej klatki piersiowej. Świetne!

Takie nosidło trzeba jednak przymierzyć przed zakupem. Chodzi o to, aby dziecko przyjęło w nim prawidłową pozycję – źle dobrane nosidło może nawet spowodować problemy z kręgosłupem i postawą! Dodatkowo sama musisz się przekonać, czy w danym nosidle jest Ci wygodnie. Zakup przez Internet bez wcześniejszej przymiarki nie wchodzi zatem w grę.

Wózek

Nie ma tutaj znaczenia, czy mówimy o wózku spacerowym czy gondoli. Przed zakupem musisz dokładnie obejrzeć upatrzony model, przymierzyć do niego dziecko i pojeździć trochę po sklepie. Tylko wtedy będziesz w stanie ze 100% pewnością określić, czy dany wózek jest wygodny dla Ciebie i dla malucha.

Szczególnie uważaj tutaj na wszelkie „designerskie” modele, które prezentują się świetnie na zdjęciu, ale w praktyce mogą być po prostu strasznie niewygodne. Z zakupem wózka gondolowego też warto się wstrzymać do momentu narodzin maluszka – gondole mają różne wymiary i może się okazać, że dużemu dziecku w konkretnym modelu po prostu będzie za ciasno.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.