Jakie rękawiczki dla dziecka: pięciopalczaste czy jednopalczaste?

Mateusz Nowak
02.02.2024

Wybór rękawiczek zimowych dla dziecka z pozoru jest błahą sprawą. Problem zaczyna się w momencie, gdy trzeba szybko podjąć decyzję, na przykład przed zbliżającym się wyjazdem na ferie w górach. Wybrać rękawiczki pięciopalczaste czy może jednopalczaste? Zajrzyj po kilka wskazówek.

Rękawiczki pięciopalczaste

Są zdecydowanie wygodniejsze, ponieważ pozwalają na większą swobodę ruchów każdego palca. Lepiej sprawdzają się tez do czynności wymagających precyzji, np. wiązania sznurówek czy zapinania klamr butów narciarskich.

Takie rękawiczki nie są jednak tak ciepłe jak jednopalczaste, co może być problemem w przypadku małego, szybko wyziębiającego się dziecka.

Dla kogo rękawiczki pięciopalczaste?

Dla dzieci w wieku od około 6 lat.

Rękawiczki jednopalczaste

Nazywane łapkami rękawiczki jednopalczaste to naturalny wybór w przypadku małego dziecka, które nie używa jeszcze dłoni do precyzyjnych czynności.

Wielką zaletą tych rękawiczek jest to, że są ciepłe, a na pewno cieplejsze w porównaniu z pięciopalczastymi, ponieważ palce są trzymane razem, co zwiększa ich izolację.

Rękawiczki jednopalczaste są łatwiejsze do założenia, szczególnie przez mniejsze dzieci. Istnieje szansa, że dziecko poradzi sobie z założeniem zsuniętej rękawiczki, nie wołając za każdym razem rodzica.

Z drugiej jednak strony takie rękawiczki ograniczają ruchliwość i precyzję palców, co może być irytujące dla dziecka.

Dla kogo rękawiczki jednopalczaste?

Dla maluchów i dzieci w wieku do około 5-6 lat.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie