Kaizen – czym jest i jak może Wam pomóc w staraniach o dziecko

Krzysztof Jagielski
05.11.2018

Starania o dziecko to okres wzmożonej dbałości o własne ciało o raz odpowiedniej diety. Wiele wyrzeczeń, jakie kosztuje zajście w ciążę jest jednak tego warte. Nie zawsze jednak wiemy, jak należy się zachowywać i co dokładnie robić, by sobie pomóc. Dlatego z pomocą przychodzi metoda kaizen. Czym jest i jak się do niej stosować?

Czym jest kaizen?

            Egotyczna nazwa kaizen to metoda specjalnie skonstruowana na potrzeby par. Opiera się o małe kroki, dzięki którym małe, ważne zmiany wpływają na płodność mężczyzny i kobiety. Celem jest oczywiście zajście w ciążę oraz urodzenie zdrowego i silnego dziecka. Chodzi tu o swoiste oszukanie mózgu, który negatywnie, zwykle lękiem i strachem, reaguje na zmiany. Dzięki metodzie kaizen ciało migdałowate w mózgu się nie uaktywnia, a co za tym idzie my sami w sobie czujemy się lepiej.

Jak działa nasz mózg?

            Aby zrozumieć działanie metody kaizen i jej sposobu wpływania na życie przyszłych rodziców należy dowiedzieć się więcej na temat ludzkiego mózgu. Częścią mózgu, w której powstaje zmiana i jej wpływ na organizm człowieka jest kora mózgowa. Jednak to w śródmózgowiu znajduje się wspomniane już ciało migdałowate, które odpowiada za działanie reakcji „walcz lub uciekaj”. Działa ono bardzo prosto – w sytuacji zagrożenia odcina niepotrzebne w tym momencie funkcje organizmu – jak popęd seksualny – i nakazuje nam uciekać lub walczyć. Dlatego zawsze, gdy pojawia się zmiana, lęk redukuje normalne funkcjonowanie organizmu.

Techniki kaizen

            Technik stymulacji mózgu i unikania reakcji ciała migdałowatego jest wiele. Jedną z nich jest metoda małych pytań, czyli delikatne i nienachalne zastanawianie się nad zastaną rzeczywistością. Drugim sposobem jest tzw. myślenie małych myśli, czyli sposób na oswajanie się z pewnymi zmianami poprzez ich wcześniejszą wizualizację, ale wizualizację krok po kroku. Cały czas musimy postępować tak, jakbyśmy nie chcieli spłoszyć wyjątkowego okazu ptaka.

            Kaizen oraz inne metody działania na płodność to tylko część treści jakie znajdziesz na portalu Plodnosc.pl.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.