O czym warto pamiętać, gdy chcemy kupić biustonosz na czas ciąży?

Maciej Piwowski
05.09.2018

Ciąża jest dla kobiety ogromnym szczęściem, ale też źródłem wielu bolączek. Nagłe zmiany w ciele oznaczają szybko rosnące i bardzo wrażliwe piersi, zaokrąglony brzuszek i spuchnięte nogi. Aby zminimalizować dyskomfort, warto zainwestować we właściwy biustonosz na czas ciąży.

Kiedy kupić biustonosz ciążowy?

Prawie każda kobieta we wczesnym etapie ciąży wie, że będzie musiała kupić nowy biustonosz. Pytanie brzmi tylko: kiedy to zrobić?

Otóż większy biustonosz warto nabyć już w pierwszych tygodniach! Już wtedy piersi zaczynają rosnąć i stawać się wrażliwe i nabrzmiałe. Lepiej się na to przygotować, gdyż w przeciwnym wypadku może czekać Cię niemiła niespodzianka.

Nie oznacza to jednak, że należy kupować kilka modeli „na zapas”. Często bowiem piersi rosną w tym czasie w sposób przechodzący oczekiwania, dlatego istnieje duże ryzyko, że zmarnujesz w ten sporo pieniędzy, kupując za ciasne modele. Będziesz musiała więc obserwować sposób, w jaki rośnie Twój biust i na bieżąco dokupować biustonosze.

Z tego powodu warto od razu znaleźć sklep internetowy, w którym znajdziemy biustonosze w szerokiej gamie rozmiarów i w atrakcyjnych cenach. Wiele kobiet chętnie korzysta z oferty sklepu magicznabielizna.pl, w którym znajduje się spora ilość biustonoszy idealnych dla Pań w ciąży.

Jak upewnić się, że biustonosz ciążowy będzie wygodny?

Ponieważ piersi w trakcie ciąży szybko nabierają rozmiaru, w tym czasie świetnie sprawdzą się mocno zabudowane biustonosze typu full cup. Będą dobrze podtrzymywać piersi, co ma znaczenie nie tylko dla Twojego wyglądu, ale i przede wszystkim zdrowia, pozwalając uniknąć groźnych schorzeń kręgosłupa. Kupując biustonosz tego typu, poszukaj modelu z regulowanymi ramiączkami i szerokim pasem materiału pod biustem, a także możliwością regulacji w obwodzie.

Z drugiej strony jednak biustonosz nie powinien być także zbyt obcisły, sprawiając że piersi wylewają się ponad miseczkami. Biorąc pod uwagę wrażliwość biustu w tym okresie, łatwo domyślić się, z jak dużym dyskomfortem się to wiąże.

Jedynym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest wykonanie dokładnych pomiarów biustu. Za pomocą miarki krawieckiej zmierz obwód pod biustem, a następnie obwód piersi na wysokości brodawek.

Ten pierwszy pomiar pozwoli Ci określić rozmiar biustonosza pod biustem. Następnie zaś odejmij jego wynik od pomiaru obwodu piersi i przypisz rezultat do odpowiedniego rozmiaru miseczki (jest on określany literkami). Różni producenci mają różne rozmiarówki, jednak zasada określania rozmiaru miseczki pozostaje taka sama.

Pamiętaj też, że ciąża nie jest niestety czasem na zakładanie ozdobnych materiałów. Wszelkiego rodzaju koronki i hafty są drapiące, a obrzmiała skóra odczuje to boleśnie. Najlepiej jest wybrać model całkowicie gładki.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Bardzo ważny w przypadku biustonosza na czas ciąży jest materiał. Przy tak dużej wrażliwości piersi, nie możesz pozwolić sobie na założenie stanika wykonanego z duszącej sztucznej tkaniny. Najbardziej uniwersalnym jest tutaj bawełna, która jest bardzo przyjemna w dotyku i przewiewna. Co więcej, w przeciwieństwie do niektórych naturalnych materiałów (np. wełny) nie działa uczulająco.

Na koniec warto wspomnieć, że w ciąży biustonosz należy zakładać również do snu. Spanie z nagimi piersiami wiąże się bowiem z dużym ryzykiem wystąpienia wspomnianych już powyżej schorzeń z kręgosłupa.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.