Prezenty dla smyka

Marek Szydełko
29.06.2015

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. A najbardziej tej magii ulegają dzieci. Wyczekują na pierwszą gwiazdkę, pierwszy śnieg, ubieranie choinki a w końcu wymarzone prezenty. Czym obdarować dziecko, by sprawić mu radość i mieć jednocześnie świadomość, że pieniądze wydane na prezent to była dobra inwestycja?

Kolorowo i mądrze
W obecnych czasach oryginalność nie jest w cenie. Zwłaszcza dzieci lubią mieć to, co mają ich koledzy i koleżanki. Jeżeli właśnie tę potrzebę chcemy w nich zaspokoić to dobrym pomysłem na prezent będą gadżety z ulubionymi motywami lub bohaterami z bajek. Kilkuletni brzdąc na pewno będzie szczęśliwy, gdy zostanie obdarowany maskotką w kształcie popularnego kotka lub konikiem z długą grzywą, którą można uczesać. Bohaterowie z kreskówek Disneya nigdy nie wyjdą z mody. Ich postacie pojawiają się na dziecięcych kubkach, piórnikach, koszulkach czy poduszkach. Jest w czym wybierać. Idealnie jest jeżeli prezenty dla dziecka są nie tylko kolorowe i modne, ale spełniają też funkcję edukacyjną i wpływają pozytywnie na ogólny rozwój dziecka.

Baw się i ucz
Zabawki edukacyjne wbrew pozorom nie są przeznaczone wyłącznie dla dzieci starszych. Już roczny, a nawet młodszy, maluch może się nauczyć koordynacji ruchów i rozwinąć zdolności manualne układając przeznaczone dla niego klocki. Starsze dzieci szybciej nauczą się alfabetu dzięki klockom w kształcie liter lub prostym grom planszowym pomagającym nauczyć się literek.
Dzieci umiejące już czytać powinny pod choinką znaleźć książki. Nawyk czytania należy dzieciom wpajać, by z małego czytelnika wyrósł dorosły myślący człowiek. Od paru lat dużym powodzeniem cieszą się zabawki drewniane. Są solidniejsze i zdecydowanie w lepszym guście niż plastikowe. Drewniany koń na biegunach czy samochód da dziecku nie tylko frajdę, ale będzie ozdobą jego pokoju. A gdy już naprawdę nie mamy pomysłu na prezenty dla dzieci to zdecydujmy się na któryś z tych ponadczasowych, jak na przykład kolejkę, zestaw resoraków czy domek dla lalek.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.