Przyjęcie komunijne w lokalu? Poznaj zalety tego rozwiązania

Mariusz Siwko
11.05.2022

Twoje dziecko przystąpi wkrótce do Pierwszej Komunii Świętej? Nic dziwnego, że jesteś tym mocno zaaferowana. Masz na głowie mnóstwo spraw, a do tego musisz podjąć ważną decyzję: gdzie zorganizować przyjęcie komunijne dla gości? Naszą propozycją jest wynajęcie lokalu, na przykład sali w restauracji. Mamy kilka argumentów, które przekonają Cię do tego pomysłu.

Wygoda!

Niezaprzeczalną zaletą zorganizowania przyjęcia komunijnego w lokalu jest właśnie wygoda. Nie musisz nic przygotowywać sama, ewentualnie tylko zamówić tort i wybrać menu – resztą zajmie się obsługa lokalu. Nie ma również potrzeby wcześniejszego wychodzenia z kościoła, aby wstawić ziemniaki i podgrzać mięso.

Oszczędność czasu

W przedkomunijnym zaaferowaniu lepiej nie dokładać sobie kolejnych obowiązków. Wynajęcie lokalu jest świetnym sposobem na zaoszczędzenie bezcennego czasu, który możesz poświęcić m.in. na umacnianie wiary w dziecku czy ćwiczenie z nim wszystkich elementów uroczystości pierwszokomunijnej. Żadnego gotowania, kupowania jedzenie, przesiadywania godzinami w kuchni.

Odpowiednia otoczka uroczystości

Choć nikt nie twierdzi, że dziecko musi mieć wystawne przyjęcie pierwszokomunijne, to jednak warto zadbać o to, aby był to dzień rzeczywiście wyjątkowy. W tym na pewno pomoże zorganizowanie przyjęcia w lokalu, który zadba o odpowiednie dekorację i oprawę uroczystości.

Swoboda dla dzieci

Wybierając lokal na przyjęcie komunijne koniecznie sprawdź, czy dysponuje ogrodem i choćby niewielkim placem zabaw dla dzieci. Dzięki temu najmłodsi uczestnicy imprezy nie będą narzekać na nudę, wyszaleją się na dworze, a rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie porozmawiać i trochę odsapnąć.

To wcale nie jest takie drogie

Wielu rodziców z góry zakłada, że nie może sobie pozwolić na zorganizowanie przyjęcia komunijnego w lokalu. Zamiast zgadywać lepiej jest sprawdzić ceny w miejscowych restauracjach. Średni koszt nie powinien przekroczyć około 100 złotych za osobę, co przy 10-15 gościach nie stanowi jakiegoś wielkiego obciążenia dla budżetu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.