Szelki dla dziecka – kiedy mogą być przydatne?

Piotr Kowalczyk
23.08.2021

Jedni uważają je za skrajną przesadę i „maltretowanie dziecka”, inni natomiast widzą w nich super pomoc w codziennym załatwianiu różnych spraw w towarzystwie pociechy. Szelki dla dziecka, bo o nich mowa, rzeczywiście mogą budzić kontrowersje. Jeśli jednak odrzucimy na bok emocje, to okaże się, że one naprawdę czasami się przydają. Kiedy najbardziej? Kilka przykładów znajdziesz w naszym poradniku.

Podczas robienia zakupów w dużym sklepie

Zakupy z maluchem, szczególnie w hipermarkecie, bywają bardzo stresującym przeżyciem dla rodziców – zwłaszcza mam. Jeśli nie możesz zostawić dziecka pod opieką partnera czy dziadków, to albo musisz mieć oczy dookoła głowy, albo właśnie zastosować szelki. Dzięki nim pociecha Ci nie ucieknie i nie schowa się między półkami przyprawiając Cię o zawał serca.

Podczas spaceru wzdłuż ruchliwej ulicy

Jeśli mieszkacie blisko ruchliwej arterii i wzdłuż niej wiedzie Wasza codzienna trasa spacerowa, to domyślamy się, jak dużym stresem musi być dla Ciebie przejście z dzieckiem tych kilkudziesięciu czy kilkuset metrów. Obawiasz się, że pociecha nagle wybiegnie na jezdnię, a Ty nie będziesz w stanie odpowiednio szybko zareagować? W takim razie koniecznie pomyśl o zainwestowaniu w szelki.

W tłumie na plaży

Plaża jest takim miejscem, w którym dzieci bardzo często się gubią, a to powoduje ogromne nerwy – nie wiadomo przecież, czy pociecha schowała się na wydmach, czy może jednak weszła do wody i… nie będziemy kończyć. Wybierając się na plażę w szczycie sezonu warto jednak mieć dziecko pod kontrolą, a w tym bardzo pomagają szelki.

Gdy jesteś obładowana torbami

I nie masz już wolnej ręki, aby trzymać dziecko przy sobie, na przykład w drodze z samochodu do mieszkania, przez ruchliwy parking osiedlowy. Tutaj znów świetnie sprawdzą się szelki, ponieważ możesz je zaczepić tylko o jeden palec u dłoni lub przełożyć sobie przez nadgarstek.

W pobliżu akwenów wodnych

Spacerowanie blisko akwenów wodnych z małym, ruchliwym dzieckiem zawsze jest obarczone pewnym ryzykiem, które można zniwelować lub wręcz wyeliminować dzięki szelkom. Nie są one niewygodne dla dziecka, natomiast rodzicom zapewniają bardzo wysoki komfort psychiczny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.