Szukasz biustonosza do karmienia? Na to powinnaś zwrócić uwagę

Marek Szydełko
22.08.2018

Jeśli jesteś na początku ciąży, to lada moment spodziewaj się znacznych zmian w swoim wyglądzie. Jednym z najbardziej spektakularnych objawów stanu błogosławionego jest wyraźne powiększenie się biustu. To oczywiste, że wkrótce będziesz musiała wymienić biustonosz. Wówczas najlepiej od razu zdecydować się na taki do karmienia. Na co powinnaś zwrócić uwagę wybierając ten rodzaj bielizny? Przeczytasz w naszym poradniku.

Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda!

Najgorsze, co możesz zrobić, to kupić biustonosz do karmienia bez wcześniejszej przymiarki. Jest to po prostu nierozsądne. Nie chodzi już nawet o wygląd, bo w tym przypadku jest to rzecz wtórna. Najważniejsze jest, aby w danym staniku było Ci wygodnie. Biustonosz do karmienia nie może się wpijać w ciało, nie może nigdzie uciskać. Twój komfort jest tutaj absolutnie kluczowy.

Wybierając stanik do karmienia zwróć koniecznie uwagę, czy został wykonany z elastycznego materiału. To ważne, ponieważ rozmiar piersi karmiącej marki zmienia się wielokrotnie w ciągu dnia. Biustonosz powinien na to „reagować”, by solidnie podtrzymywać biust.

Lepszy model z fiszbinami

Wiele przyszłych mam uważa, że na czas karmienia lepiej wybrać biustonosz bez fiszbin, ponieważ będzie wygodniejszy. Nic bardziej mylnego. W praktyce większą wygodę zapewni Ci model z fiszbinami. Pamiętaj, że Twoje piersi – choćby teraz były dość skromne – za chwilę staną się ogromne. Będą też o wiele cięższe. Dlatego mądrzej będzie zainwestować w stanik z fiszbinami, który skuteczniej podtrzyma biust i tym samym odciąży kręgosłup.

Daruj sobie efekt push-up

Oczywiście w sprzedaży są dostępne biustonosze do karmienia z efektem push-up, ale zakup takiej bielizny mija się z celem. Po pierwsze: jako młoda mama na początku i tak nie będziesz miała w głowie imperatywu seksownego wyglądu. Po drugie: Twoje matczyne piersi będą na tyle duże i jędrne, że żadne „wspomagacze” nie będą im już potrzebne.

Nie oznacza to wcale, że jesteś skazana na nudny, gładki stanik do karmienia. Śmiało możesz sobie pozwolić na zakup biustonosza z koronkowymi zdobieniami, w efektownym kolorze. Zwróć jednak uwagę na to, czy rzeczywiście będzie Ci w nim wygodnie. Najważniejsze jest, aby przód stanika dawał się łatwo rozpinać – powinnaś mieć możliwość zrobienia tego jedną ręką.

Pamiętaj, że wybór stanika do karmienia jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Nie kieruj się wyłącznie ceną czy wyglądem. Biustonosz musi Ci zapewnić komfort oraz solidne podtrzymanie dużego biustu, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia kondycji kręgosłupa.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.