Urodzinki w domu? Kilka sprytnych trików, by uniknąć katastrofy

Mateusz Nowak
12.10.2023

Każde dziecko prędzej czy później zechce zorganizować urodzinki w domu i zaprosić na nie koleżanki i kolegów z przedszkola. Zwykle trud przygotowań takiej imprezy spada na barki mamy, która dobrze wie, co się święci i już ma przed oczami wszechobecny chaos. Na szczęście można uniknąć takiego scenariusza. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Masz ogród? Wykorzystaj to!

Jeśli mieszkacie w domu z ogrodem, a urodzinki mają się odbyć wiosną, latem czy wczesną jesienią, to aż szkoda byłoby tego nie wykorzystać. W ogrodzie dzieci będą mogły szaleć do woli nie powodując większych szkód. Wystaw im stolik, krzesełka i serwuj jedzenie na tarasie.

Ograniczenie powierzchni

Bardzo ważne jest to, aby od razu ustalić pewne zasady, do czego dzieci uczęszczające do przedszkola są przyzwyczajone. Poproś gości swojej pociechy, aby bawili się tylko w jednym pokoju i nie wchodzili ani do Twojej sypialni, ani do innych pomieszczeń, które nie są dla nich przeznaczone.

Odpowiednia pora

Na komfort organizacji urodzinek dziecka w domu duży wpływ ma wyznaczenie odpowiedniej pory dnia. Jeśli chcesz oszczędzić sobie czasochłonnego gotowania i sprzątania po gromadce dzieci, to zaproś maluchy na godzinę 15. Wówczas goście dziecka będą już po obiadach w swoich domach, dzięki czemu ominie Cię przyrządzanie obfitego posiłku dla kilku czy kilkunastu osób.

Animator

Naprawdę warto przemyśleć kwestię wynajęcia animatora, który zajmie się dziećmi w czasie domowej imprezy urodzinowej. Nie jest to wcale duży koszt – wynosi od około 70 zł za godzinę. Dzięki animatorowi unikniesz bezpośredniego zaangażowania w organizowanie dzieciom zabaw, rozwiązywanie konfliktów itd. Później podziękujesz sobie za tę decyzję.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie