Urozmaicenie diety dziecka po odstawieniu od piersi

Mateusz Rąbalski
21.10.2016

Stało się – dziecko kończy pół roku i zgodnie z zaleceniami lekarza rozpoczynamy wprowadzenie urozmaiconych posiłków. Z chwilą ostawienia dziecka od piersi rozpoczyna ono swoją kulinarną przygodę. To, czego spróbuje i w jaki sposób wpłynie to na jego przyszłe doświadczenia zależy w dużej mierze od rodziców. Co pomoże nam wejść w proces przygotowywania pełnowartościowych posiłków?

Na etapie stopniowego przyzwyczajania dziecka do nieco innych posiłków niż mleko matki pomocne okazać może się urządzenie do gotowania. To wielofunkcyjne urządzenie, które sprawi, że przygotujemy pełnowartościowy posiłek w ekspresowym tempie. Urządzenie 4w1 pozwoli nam na wykorzystanie wszystkich możliwości, aby dziecko szybko dostało posiłek w formie dla niego odpowiedniej.

Gotowanie na parze pozwala na zachowanie wartości odżywczych i witamin płynących ze składników, z których pragniemy przygotować naszym maluchom posiłek. Posiłek jest zdrowy i smaczny. Jednak nie wszystkie dzieci będą w stanie zjeść go w tej formie. Z pomocą przychodzi kolejna funkcja, czyli miksowanie. Dzięki temu posiłek może przyjąć formę zupki czy purée. Sami wybieramy, czy składniki zostaną posiekane bardzo drobno, drobno lub tylko delikatnie w przypadku nieco starszych już dzieci. W tym celu służy nam odpowiedni regulator, dzięki któremu urządzenie wykorzystamy na każdym etapie rozwoju żywieniowego naszych pociech. Jeżeli jesteśmy zapracowani, czy zostawiamy dziecko pod opieką babci czy opiekunki, posiłek możemy przygotować już wcześniej, a dzięki funkcji podgrzewania i rozmrażania zachowamy jego świeżość.

Podgrzewacz przydatny w różnych sytuacjach

Produkty takie jak podgrzewacz czy urządzenie do gotowania znajdziemy w ofercie sklepu Bobomio. Dostępne modele są na tyle duże, że spokojnie możemy przygotować posiłek w większych ilościach i podać go dziecku kilka dni później po rozmrożeniu. Nie stracą one swojej wartości, co jest bardzo istotne dla maluchów. Urządzenia te są bardzo poręczne – bez trudu możemy zapakować je ze sobą na wakacje lub krótki wypad do rodziny. Dzięki takiej liczbie funkcji będzie idealnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń kuchennych czy aneksów. Jest mały i poręczny, więc bez trudu znajdziemy dla niego miejsce.

Podczas odstawiania dziecka od piersi należy pamiętać, że zróżnicowana dieta to same pozytywy. Stopniowo buduje w dziecku świadomość smaków, dostarcza składniki konieczne do zachowania odpowiedniej równowagi żywieniowej, stymuluje kubeczki smakowe. To, co dziecko wyniesie podczas pierwszych miesięcy, w których podawane są mu pokarmy stałe wpłynie bezpośrednio na jego nawyki żywieniowe w przyszłości. Jeżeli kuchnia będzie monotonna, dziecko nie będzie chciało próbować nowych potraw. Jeżeli urozmaicimy ją już na początku, maluch nauczy się doświadczania nowych rzeczy i chętniej podejmie się eksperymentów kulinarnych w przyszłości.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.