Wyprawka dla noworodka – zakup odzieży niemowlęcej

Piotr Kowalczyk
25.05.2020

Zakup wyprawki wiążę się z koniecznością zakupu wielu produktów. Są to zarówno przybory pielęgnacyjne jak i akcesoria związane z karmieniem dziecka. Jednak tym co zwykle przynosi rodzicom najwięcej radości są zakupy słodkich ubranek niemowlęcych. Aby ułatwić to zadanie przygotowaliśmy garść rad którymi warto się kierować, szczególnie jeśli nasze doświadczenie jest znikome.

Gdzie szukać odzieży niemowlęcej?

W dzisiejszych czasach jest ona dostępna w wielu sklepach. Znajdziemy ją zarówno w dużych marketach jak i u mniejszych dystrybutorów. Przeglądając oferty w tych punktach warto jednak zwrócić największą uwagę na pochodzenie ubranek. Największą zaletą produktów krajowych jest jakość materiału i praktyczne kroje. Niestety czasami rodzice skuszeni niską ceną popularnych sieciówek o niskiej jakości przekonują się dopiero po praniu. Wiele produktów importowanych nie nadaje się już wtedy do powtórnego założenia.

Jeśli zdecydujemy się na zakupy w profesjonalnym sklepie partnerskim znanych i cenionych polskich marek możemy mieć pewność, że zakupione produkty będzie cechowała wysoka jakość i bezpieczeństwo. Jednym z takich sklepów jest abc-bobasa.pl. W dziale odzieży niemowlęcej znajdziemy ubranka takich firm jak Pinokio, Makoma, Eevi czy Nicole.

Produkty tych marek wykonywane są wyłącznie z certyfikowanej bawełny. Stosowane są też bezpieczne metody nadruku w postaci sitodruku farbami wodnymi.

Jakich ubranek będziemy potrzebować?

Kompletując wyprawkę warto szczególnie zadbać o bieliznę malucha. Składają się na nią takie produkty jak:

- pajacyki

- body niemowlęce

- kaftaniki

- śpioszki

- półśpioszki

Wykonanie i materiały

Warto wybierać produkty szyte z dzianin naturalnych w których dominujący jest udział bawełny. Dopuszczalna zawartość innych włókien takich jak elastan to maksymalnie 10%.

Kompletując ubranka na pierwsze miesiące koniecznie wybierajmy modele posiadające odpowiednie rozpięcie. Pajacyki czy bodziaki w których napki biegną po całej wysokości ubranka pozwalają rodzicom na dużo większą wygodę podczas przebierania.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.