Wyspecjalizowana pomoc dla karmiącej matki – poduszki do karmienia!

Mateusz Nowak
19.09.2019

Pierwsze miesiące z bobasem to dla niejednego rodzica prawdziwy koszmar. Pomimo radości związanej z przybyciem nowego członka rodziny, ilość wyzwań i obowiązków związanych z opieką nad malcem może szybko przekonać młodą parę, że perspektywie tej daleko od sielanki. Rzecz jasna, niektóre z rutynowych czynności rodzica można ułatwić sobie poprzez stosowanie odpowiednich akcesoriów, które oszczędzą nam wysiłku. Dobrym przykładem może być tu poduszka do karmienia, czyli dość prosty gadżet, którego rosnąca popularność sprawia, że powoli zaczyna uznawać się go za standardowy element wyposażenia dla świeżo upieczonych matek.

Na czym polega funkcjonalność poduszek do karmienia?

Pozory mogą mylić i tak właśnie jest w przypadku rogalików dla matek karmiących. Chociaż na pierwszy rzut oka nie odróżniają się one niczym szczególnym od zwykłych poduszek, to jeśli przyjrzy się nieco bliżej, można dostrzec ogromny kunszt ich wykonania. Poduszka do karmienia z górnej półki to idealne połączenie komfortowego, przemyślanego kroju, a także dobrych gatunkowo materiałów, które gwarantują wygodę zarówno dla dziecka, jak i jego rodzica.

Ich głównym zadaniem jest podtrzymanie głowy malucha, tak, aby ten komfortowo mógł spożyć swój codzienny posiłek. Sprawna poduszka do karmienia okaże się niezwykle pomocna zarówno w przypadku naturalnego karmienia piersią, jak i oferowania bobasowi mleka z butelki. Z tego typu rogalika korzystają nie tylko małe dzieci – dzięki temu akcesorium, rodzic nie musi nieustannie podtrzymywać swojej pociechy, gdyż maluch sam, podświadomie przyjmuje w takiej poduszce pozycję idealną do karmienia.

Chociaż poduszka do karmienia to dość wyspecjalizowane akcesorium, zaprojektowane z myślą o tej konkretnej części rutyny niemowlaka, wcale nie oznacza to, że nie przydają się one do innych czynności. Przede wszystkim, gadżet ten może posłużyć także jako zwykła poduszka – wyjątkowo miękki i wygodny egzemplarz! Jako sprzęty o bardzo wysokiej jakości, wyróżniają się one dużą trwałością i zastosowaniem najlepszych gatunkowo materiałów, które nie tylko nie podrażniają delikatnej skóry dziecka, ale także zapewniają mu optymalne warunki do drzemki czy wypoczynku.

Czym powinna cechować się dobra poduszka do karmienia?

Nie ulega wątpliwości, że poduszka do karmienia powoli wchodzi w skład standardowego wyposażenia dla młodych matek. Przed zakupem należy jednak wiedzieć, jakie produkty są warte uwagi, a jakie niekoniecznie. Wysokiej klasy egzemplarz musi wyróżniać się:

  • Wysoką trwałością
  • Przyjemną fakturą
  • Odpowiednim wyprofilowaniem
  • Miękkim wypełnieniem
  • Atrakcyjnym wzornictwem

Wystarczy przejrzeć ostatnie oferty w Internecie – z pewnością znajdzie się wśród nich interesujący produkt, który połączy w sobie wszystkie te cechy. Dobrym pomysłem może być rozpoczęcie poszukiwań od zapoznania się z katalogami znanych marek.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.